Залишити звернення
11 лютого
Едуард Прощук про перемогу прикарпатських борців: Такого успіху на дорослому чемпіонаті ще не було

В Прикарпатському національному університеті імені В. Стефаника відбулась підсумкова пресконференція щодо Чемпіонату України з вільної боротьби серед чоловіків.

Захід пам’яті заслуженого тренера України Леоніда Дуная відбувся, 19-21 січня, у Харкові. Прикарпатські борці привезли шість медалей: три золота, два срібла та бронзу:

Чемпіони України: Андрій Джелеп (вк.61кг.), Ігор Никифорук (вк.70кг), Андрій Свирид (вк.65кг)

Срібні призери чемпіонату України: Іван Білейчук (вк.65кг) та Валентин Блясецький (вк.61кг)

Бронзовий призер чемпіонату України: Ярослав Гурський (вк.61кг)

За словами народного депутата України, Президента Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, народного депутата Едуарда Прощука, спортсмени показали рекордні результати і вперше на змаганнях серед дорослих здобули такий успіх.

«Феноменальний результат. Такого успіху на дорослому чемпіонаті ще не було. Ми переглядали архіви і, щоб було аж три призери - це вперше. У нас початок формування Олімпійської збірної і можу сказати, що в складі цієї збірної серед десятьох спортсменів, які будуть представляти Україну на Європейській арені, три прикарпатських спортсмени», - зазначив Едуард Прощук.

За рік існування, Академія боротьби Прикарпаття імені Василя Федоришина на базі Прикарпатського н університету, стала справжнім майданчиком, де гартують чемпіонів. Її обладнали, як сучасний тренувальний комплекс за міжнародними стандартами.

«У нас великі амбіції та мрії, тому працює вся команда», - резюмував Едуард Прощук.

Ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда зауважив, такий успіх на всеукраїнських змаганнях – подія велика та очікувана.

Ми стаємо свідками величі української вільної боротьби. Це нова концепція формування українських спортсменів. Для борців, які виходять на світову арену ми маємо створювати відповідні умови», – зауважив Ігор Цепенда.

Нагадаємо, ініціатори створення Академії – президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області Едуард Прощук та заслужений тренер України Іван Курилюк, який є головним тренером Академії. Президентом Академії боротьби Прикарпаття є декан факультету фізичного виховання і спорту Прикарпатського університету Ярослав Яців. Проект реалізували завдяки фінансовій допомозі меценатів й підтримці ректора Прикарпатського університету Ігоря Цепенди.

Попереду у спортсменів Київський міжнародний турнір 2021, який відбудеться 26-28 лютого.

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2024 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!