Залишити звернення
28 січня
Едуарда Прощука обрали Головою підкомітету Верховної Ради

Народний депутат Едуард Прощук очолив новостворений підкомітет з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Таке рішення прийняли у середу, 27 січня, на черговому засіданні екологічного комітету Верховної Ради.

На брифінгу з цього приводу Едуард Прощук висловив спільну позицію членів екологічного комітету про непогодження з передачею Державного агентства водних ресурсів у підпорядкування новоствореного міністерства з питань Аграрної політики та продовольства.

«Ми з колегами переконані, що така реорганізація – крок назад у захисті навколишнього середовища та ставить під загрозу екологічний стан країни», – зазначив Едуарда Прощук.

Народний депутат додав, що в цій ситуації парламентарі, міністерство, науковці та громадянське суспільство мають єдину спільну позицію – Державне агентство водних ресурсів повинно залишитись у підпорядкуванні Міністерства екології.

«В багатьох українських підприємців та аграріїв сформувалась помилкова думка, що водні ресурси – це промислові ресурси. Та це не так, водний ресурс є вичерпним. Ми не можемо допустити нераціонального використання водних ресурсів й загрози втратити їх. Вода має бути захищена!», – додав народний депутат.

Також Едуард Прощук визначив серед основних пріоритетів діяльності підкомітету: захист та збереження водних ресурсів країни, врегулювання раціонального використання коштів державного і місцевих фондів охорони навколишнього середовища та законотворчу діяльність.

Зокрема, врегулювання законодавства в сферах руслоочисних та руслорегулювальних робіт, необхідність під час п’ятої сесії розглянути законопроект про повну заборону виробництва, імпорту, продажу та використання фосфатовмісних мийних засобів в Україні. Адже фосфати зі стоками потрапляють у природні водойми, а це негативно впливає на стан водних ресурсів, зокрема, тих що є джерелами питного водопостачання.

Нагадаємо, екологічний комітет створив два нові підкомітети: з питань охорони і раціонального використання надр та підкомітет з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища, головою якого обрали народного депутата з Калуша Едуарда Прощука.

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2024 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!