Залишити звернення
12 листопада
Едуард Прощук: При розприділенні екоподатку потрібно враховувати інтереси громад

В середу, 11 листопада, на засіданні екологічного комітету депутати розглянули законопроект №3631, який зокрема стосується екологічного податку. Сьогодні підприємства забруднювачі сплачують екоподаток до державного й місцевого бюджетів, щоб влада використовувала ці кошти на природоохоронні заходи.

На засіданні комітету звучали пропозиції, щоб частину екоподатку спрямувати не до державного бюджету, а на модернізацію підприємств забруднювачів. Умовно, на їх нові системи фільтрації чи очищення. Підприємство оновлюється й, відповідно, менше забруднює середовище.

Мова йде про ЗУ №3631 «Про зменшення обсягів скидів забруднюючих речовин у водні об’єкти, викидів в атмосферне повітря та розміщення відходів».

«Ідея первинно хороша, але є ризик, що кошти не будуть використовувати за призначенням, також відсутній механізм контролю. Справді, є випадки, коли кошти з екоподатку в містах чи областях використовуються нераціонально. Та ми не можемо допустити забрати екоподаток з місцевих бюджетів через помилки керівництва на місцях і нераціонального використання коштів. Це не державницька позиція і вона не виправдовує себе», – підкреслює народний депутат Едуард Прощук.

Народний депутат наголосив, якщо впроваджуються якісь податкові пільги підприємствам (згідно 103 статті бюджетного кодексу) повинна передбачатись компенсація недоплаченого екоподатку місцевим бюджетам, а цього в законі наразі немає. Тому допрацьовуємо законопроект.

Як зазначив народний депутат Верховної ради, член екокомітету Едуард Прощук, спільним рішенням депутати відправили закон на доопрацювання, адже під час обговорення не обійшлось без дискусії.

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2024 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!