Залишити звернення
2 вересня
Парламент підтримав законопроект про посилення захисту лісів та запобігання пожежам.

1 вересня, на першому засіданні IV сесії Верховної Ради IX скликання, парламент підтримав за основу законопроект про посилення захисту лісів та запобігання пожежам. Співавтором законопроекту є народний депутат від 85 виборчого округу Едуард Прощук. Законопроект № 3526 підтримали 328 народних депутатів.

«Його назва говорить сама за себе. Мета законопроекту – забезпечити захист лісів та посилити відповідальність (а саме збільшити штрафи) за порушення правил пожежної безпеки: в лісах, торфовищах, сільськогосподарських угіддях та інших екосистемах», – прокоментував народний депутат від 85 виборчого округу Едуард Прощук.

За словами народного депутата, прийняття законопроекту підвищить рівень екологічної безпеки, захищатиме ліси та запобігатиме пожежам у природних екосистемах держави. Після остаточного прийняття будуть передбачені штрафи до 30600 гривень. За знищення чи пошкодження лісів, випалювання лісосмуг передбачено наступні покарання:

- для громадян – від 3060 до 6120 гривень;

- для посадових осіб – від 15300 до 21420 гривень.

За порушення в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, передбачено штрафи:

- для громадян – від 6120 до 12240 гривень штрафу;

- для посадових осіб – від 21420 до 30600 гривень.

«Законопроект забороняє випалювання сухої трави, розширює коло повноважень органів місцевого самоврядування та поліції щодо попередження та гасіння пожеж та передбачає покласти відповідальність за наслідки від випалюванню сухої трави на власників й користувачів (орендарів) територій», – додав народний депутат Едуард Прощук.

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2024 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!