Народний депутат Едуард Прощук тримає на контролі проблему Домбровського кар’єру. Ще торік народний обранець запропонував провести навесні на Прикарпатті виїзне засідання екологічного комітету Верховної Ради. Однак через карантин воно відбулося у дистанційному режимі. Нардеп робить все можливе, щоб запобігти техногенно-екологічній катастрофі транскордонного характеру.
Виїзне засідання профільного парламентського комітету не вдалося провести через пандемію. Втім народні депутати обговорили цю проблему і напрацювали рішення щодо Домбровського кар’єру в онлайн-режимі. Згідно із ним проводитимуть моніторинг об’єктів Калуського гірничопромислового району. Дослідженням території надалі буде займатися Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу. Адже цей виш має необхідний кадровий потенціал, наукові напрацювання та унікальну базу даних для забезпечення подальших дослідних робіт. Гроші на природоохоронні заходи у 2021-2022 роках мають передбачити у державному бюджеті. Комітет порекомендував Кабміну дати відповідне доручення Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів.
«Фахівці чітко наголосили, що екологічна ситуація на кар’єрі і прилеглих територіях має тенденцію до погіршення. Ми повинні активніше залучати експертів, систематично відбирати проби води, повітря та розсолів по території. Влада різних рівнів повинна взаємодіяти, щоб не допустити біди. Виділення коштів на моніторинг вкрай потрібне, щоб контролювати ситуацію на Прикарпатті», - зазначає народний депутат, член комітету Едуард Прощук.
«Стихійне лихо, що розпочалося у червні та по цей день продовжує вирувати на території західних областей України, у тому числі Івано-Франківської області, призвело до катастрофічного погіршення техногенно-екологічного стану території Калуського гірничопромислового району. Руйнівний вплив стихійних сил природи призвів до активізації та значного посилення потужності негативних процесів ґрунтів (зсуви, просідання, ерозія), водоносних горизонтів та поверхневих водних об’єктів, масових підтоплень та руйнувань об’єктів Калуського гірничопромислового району (Домбровський кар’єр та його борти, хвостосховища та акумулюючі ємності, солевідвали, шахтні поля рудників, полігон захоронення гексахлорбензолу), а також житлових будинків, громадських будівель, соціальної інфраструктури та інших об’єктів життєзабезпечення населення. На сьогодні екологічна ситуація Калуського гірничопромислового району потребує негайного проведення широкомасштабних державних заходів щодо підтримання, відновлення і поліпшення стану навколишнього природного середовища та запобігання виникненню техногенно-екологічної катастрофи транскордонного характеру», - йдеться у рішенні Комітету з питань екологічної політики та природокористування.
Довідка про Едуарда Прощука:
Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони й раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони й раціонального використання надр, водних ресурсів. Голова Міжфракційного депутатського обʼєднання «Національна спортивна платформа».
Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – Перший віцепрезидент Асоціації спортивної боротьби України.