Залишити звернення
10 липня
Едуард Прощук: Маємо прийняти ряд законопроектів, щоб перейти у новий політичний цикл на новій територіальній основі.

Наступного тижня парламент розгляне важливі законопроекти, що стосуються завершення реформи місцевого самоврядування та місцевих виборів.

Народний депутат Едуард Прощук разом із представниками регіонального відділення Асоціації міст України, головами міст і ОТГ та колегами-депутатами обговорили важливі законопроекти, які необхідно підтримати, щоб перейти у новий політичний цикл на новій територіальній основі.

За словами Прощука, є окремі дискусійні норми у вдосконаленні виборчого законодавства, серед яких:

• збереження пропорційної виборчої системи, бюджетування місцевих виборів, виборчий поріг, впливи депутатських груп та інше.

• Не можна розглядати Закон «Про ліквідацію та утворення районів» без законопроєкту 3614 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо приведення у відповідність положень бюджетного законодавства у зв’язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи». Це взаємопов’язані речі і їх потрібно робити паралельно, щоб не вийшло так,що ми забрали кошти від місцевого самоврядування. Цього допустити не можна, бо перевернемо з "ніг на голову" увесь шлях, який ми пройшли уже по децентралізації.

• Щодо пільги для ПАТ «Укрзалізниця», яку пропонують у законопроєкті № 3679 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо збалансованості наповнення місцевих бюджетів» – не підтримую. Це прибуткова організація і 5 млрд ресурсів забирати з місцевих бюджетів це неприпустимо.

«Як співавтор законопроєкту 3614, я переконаний, що його потрібно приймати, адже він закладає основу фінансування органів місцевого самоврядування й ОТГ, а це основна мета децентралізації. Також хороша ініціатива №2561, де йдеться про проведення індексації с/г земель, адже цей ресурс вкрай необхідний на місцях.Я неодноразового говорив, що всі ресурси мають залишатись в громадах. Там більш зрозуміло як ними розпоряджатись і раціонально засвоїти ці кошти. Громади активні і вони можуть проконтролювати що робиться», – наголосив Прощук.

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2024 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!