Залишити звернення
15 травня
Рекомендуємо роз’єднання Міненергетики та захисту довкілля – Едуард Прощук.

Комітет з питань екологічної політики та природокористування на засіданні рекомендував Кабміну роз’єднання Міністерства енергетики та захисту довкілля України на дві окремі структури, повідомляє народний депутат Едуард Прощук.

Таке рішення прийнято тому, що Міністерство енергетики та захисту довкілля України зараз більш скероване на енергетику, ніж на екологію, та поєднує в собі взаємовиключні функції, які стосуються і захисту і забруднення навколишнього середовища. У підпорядкуванні міністерства є підприємства, що входять у ТОП-100 забруднювачів атмосферного повітря, а це не поєднується із охороною довкілля, яка є пріоритетом екологічного комітету.

Едуард Прощук пояснив основні рішення прийняті на засіданні комітету:

- вирішили ініціювати спільне засідання з бюджетним комітетом для відновлення фінансування державних програм по екології та направити до Кабміну відповідне звернення. Повернення фінансування допоможе вирішити проблеми із забрудненням водойм, грунтів та повітря, акцентує народний депутат;

- члени комітету неодноразово отримували запити від активістів щодо заборони виробництва фуа-гра в Україні. Тож, одноголосно підтримали цей законопроект. Тому наступний крок – розгляд його у Верховній Раді та вступ закону в дію;

- екологічний комітет ініціював створення робочої групи з членів комітету щодо проблеми лісових пожеж.

«Наша мета – фіналізувати законопроєкт, який би передбачав превентивні заходи для попередження й уникнення пожеж та пом'якшення їх наслідків для навколишнього середовища», – додав Едуард Прощук.

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2024 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!