Залишити звернення
18 березня
Едуард Прощук: депутати на екологічному комітеті опрацювали важливі для країни питання, вирішення яких тягнеться роками.

Екологічний комітет вимушено пішов на карантин, засідань впродовж наступних двох тижнів не буде. Однак на останньому засіданні депутати опрацювали важливі для екології країни питання, вирішення яких тягнеться роками.

Зокрема рішення стосуються київського заводу «Радикал» - який виробляв синтетичні й хімічні матеріали (зокрема ртуть) ще з часів Радянського Союзу. Підприємство збанкрутувало майже 20 років тому але досі шкодить довкіллю. Токсичні речовини накопичились в ґрунті й на обладнанні. Завод потребує очисних робіт. Це важливо не лише для киян. Визначили за необхідність:

- оголосити екоситуацію на території заводу, як надзвичайну;

- скерувати до Кабміну звернення щодо фінансування з держбюджету очисних робіт;

- дослідити можливість створення полігону небезпечних відходів, в тому числі ртутовмісних;

- перевірити дозволи на будівництво будинків біля заводу «Радикал»;

- системно інформувати населення щодо очищення цієї території.

«Також з колегами погодили звернення до бюджетного комітету щоб спрямувати кошти Державного фонду поводження з радіоактивними відходами на будівництво комплексу «Вектор» для Чорнобильської АЕС та експлуатацію його об’єктів. Сховища «Вектор» призначені для захоронення радіоактивних відходів. Попередня державна екологічна програма передбачала спорудження 26 сховищ та наразі їх лише два», - зазначив народний депутат Едуард Прощук.

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2024 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!