Залишити звернення
17 березня
Едуард Прощук роз'яснив основні тези закону про протидію коронавірусу

Верховна рада України провела позачергове засідання. Серед важливих рішень - депутати прийняли Закону про протидію коронавірусу. Його підтримали 344 народні депутати.

Про головні пункти нового Закону розповів народний депутат від Прикарпаття Едуард Прощук.

«В законі прописані дії для запобігання виникненню і поширенню хвороби. Визначено введення карантину, посилення контролю в'їзду й виїзду на територію України, порядок примусової ізоляції і самоізоляції. Друзі, ці заходи можуть трохи лякати, але все це лише заради нашого з вами здоров'я та безпеки. Будьте здорові, турботливі до близьких та довіряйте лікарям», - зазначив Едуард Прощук.

Основні тези:

- власникам підприємств надається можливість змінювати режими роботи, а працівникам - працювати дистанційно на час карантину;

- Кабмін повинен контролювати ціни на лікарські препарати, товари медичного призначення й соціально значущі товари;

- Кабмін повинен встановити доплати до зарплат медичним та іншим працівникам, які займаються ліквідацією вірусу;

- передбачена відповідальність за порушення правил карантину, самоізоляції, санітарно-гігієнічних та протиепідемічних правил;

- закон звільняє від сплати ввізного мита й ПДВ лікарських засобів та виробів, які закуповують для запобігання та боротьби з вірусом.

- на час карантину забороняється припинення надання українцям житлово-комунальних послуг у разі їх не оплати

Діяти ці норми будуть впродовж трьох місяців

Також народний депутат закликав прикарпатців не вірити фейкам та отримувати інформацію з офіційних джерел.

А саме:

Telegram-канал «Коронавірус_інфо» в Україні

Сторінка МОЗ України

Сторінка Центру громадського здоров’я України

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2024 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!