Залишити звернення
8 лютого
Дайджест пленарного засідання 6-8 лютого

Впродовж чергового пленарного засідання Верховної Ради України 6-8 лютого народні депутати розглянули ряд актуальних законопроєктів та кадрові питання.

Зокрема, в першому читанні парламентарі підтримали урядовий законопроєкт №10449 про посилення мобілізації.

«Маємо для внесення правок і доопрацювань 14 днів. До другого читання мусимо доопрацювати чимало пунктів. Зокрема це стосується: захисту прав людей з інвалідністю, аспірантів, електронного кабінету, арешту рахунків й інших норм, які суперечать Конституції України. Ми – країна у війні й змушені періодично оновлювати законодавство щодо мобілізації», – зазначив народний депутат від Калущини Едуард Прощук.

Під час пленарного засідання народні депутати проголосували кадрові рішення: звільнення Юрія Буглака з посади члена ЦВК та відставка Міністра у справах ветеранів України Юлії Лапутіної.

Також парламентарі проголосували за наступні законопроєкти:

№10448 та №10450 – виправлення важливого закону щодо військовослужбовців в частині забезпечення їх права на біологічне батьківство (материнство).

№10343 – про організацію належного рівня медичного забезпечення Збройних Сил України.

№9456 – щодо митного контролю та митного оформлення біометану, що переміщуються трубопровідним транспортом через митний кордон України.

«Ми не можемо закривати очі на системну потребу Сил оборони набирати нових бійців, готувати підготовлену заміну для ротацій тих, хто воює місяцями без вихідних. Генштаб, Міноборони та зрештою і самі військові постійно повторюють – треба люди. Ворог має ресурси значно більші ніж ми, людські особливо. Тому мусимо боротись. Але не порушуючи конституційні норми», – Едуард Прощук.

Окрім того, парламент підтримав продовження дії воєнного стану та загальної мобілізації до 13 травня 2024 року.

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2024 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!