Залишити звернення
25 жовтня
«Планові перевірки об'єктів водогосподарської галузі в Україні необхідно відновити», – Едуард Прощук

У середу, 25 жовтня, відбулося чергове засідання Екологічного комітету ВРУ. Члени комітету ухвалили рішення за результатами виїзного засідання у Звягель, яке було присвячене темі «Стан річок України та шляхи його покращення».

Окрему увагу на засіданні члени Екокомітету приділили впливу воєнних дій на водні ресурси України, в результаті яких до вод потрапляє велика кількість забруднювальних речовин через підриви складів паливно-мастильних матеріалів і сховищ нафтопродуктів, а також через руйнування росією інфраструктури підприємств, пошкодження і руйнування очисних споруд, потрапляння стоків у водойми та пошкодження ґрунтового покриву.

До підсумкового рішення ухваленого комітетом, увійшли пропозиції народного депутата України та члена Екокомітету Едуарда Прощука. Зокрема, нардеп запропонував звернутися до Прем'єр-міністра України з метою відновлення проведення планових перевірок, в тому числі й об'єктів водогосподарської галузі, які зараз призупинені 303-ю постановою КМУ, безумовного виконати завдання центральними органами виконавчої влади, визначених Указами Президента №357 та №111, а також надання Комітету інформації, щодо стану виконання визначених в Указах доручень і розробити та внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення режимів роботи водних об’єктів.

Окрім того, народний депутат Едуард Прощук порекомендував органам місцевого самоврядування посилити контроль за створенням водоохоронних зон і прибережних захисних смуг, а також за додержанням режиму використання їх територій, за використанням і охороною вод та відтворенням водних ресурсів (за створенням незаконних водних об’єктів, використанням водних об’єктів без дозвільних документів, самовільним створенням гідротехнічних споруд тощо).

«Я дуже сподіваюсь, що центральні органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування дослухаються до рекомендацій Комітету та будуть вживати необхідних заходів, передбачених чинним законодавством України для, не побоюсь цього слова, порятунку українських річок, понад 10 тисяч з яких, ми вже втратили за часи Незалежності», - зазначив народний депутат, член Екокомітету Едуард Прощук.

Також члени Екокомітету продовжують наповнювати рамковий євроінтеграційний закон про управління відходами.

«Сьогодні з колегами погодили створення робочої групи з опрацювання законопроєкту про упаковку та відходи упаковки, який входить до рамкового закону про управління відходами. Екокомітет починає процес активного опрацювання цього законопроєкту, проведення консультацій, зустрічей, круглих столів тощо, аби вийти на єдиний законопроєкт, що буде задовольняти бізнес, споживачів, парламентарів, ЦОВВи тощо», – наголосив Едуард Прощук.

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2024 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!