Залишити звернення
6 жовтня
Дайджест пленарного засідання ВРУ 5-6 жовтня

5-6 жовтня впродовж чергового пленарного засідання Верховної Ради України народні депутати розглядали правки до Держбюджету-2024 та низку законопроєктів.

Зокрема у ВРУ проголосували в цілому за розширення видатків Держбюджету-2023 — законопроєкт №10038, де передбачено збільшення бюджету на 322,6 мільярдів гривень для Сил оборони. Найбільше передбачено для Міноборони, МВС і Мінсоцполітики.

Окрім того, парламентарі проголосували за законопроєкт №10037, де внесено правку, що 10% з військового ПДФО з 1 січня 2024 року надходитиме на рахунки військових частин.

«Направду, на практиці це будуть чималі кошти, які мають допомогти ще якісніше і більш релевантно використовувати ресурси для потреб військових. Розгляд держбюджету завжди довгий, непростий і дискусійний процес. Наступна пленарка, ймовірно, буде схожою на цю, з багатогодинними засідання. Але ми мусимо мобілізуватись і дійти єдності в баченні, адже підтримка Сил безпеки й оборони країни — залишається на першомі місці завжди», — зазначив народний депутат від Калущини Едуард Прощук.

Також парламентарі проголосували за наступні законопроєкти:

№ 10063 — розширення форм надання компенсації за пошкодження об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій;

№ 10039 — спрощення процедури списання військового майна;

№6393-д — притягнення до відповідальності за булінг (цькування) дітей за межами шкіл (в гуртках, спортивних секціях тощо);

№9666 — скасовується визначення граничної чисельності військовослужбовців в загальній кількості Держспецзвʼязку;

№9088 — посилення ефективності функціонування інституту службових осіб, відповідальних за перебування затриманих та осіб взятих під варту.

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2024 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!