Залишити звернення
4 жовтня
Екокомітет провів у Звягелі виїзне засдання на тему «стан річок України»

У вівторок, 3 жовтня, комітет з питань екологічної політики та природокористування провів виїзне засідання у місті Звягель, що на Житомирщині, на тему «Стан річок України та шляхи його покращення». У місті протікає річка Случ, яка ще з 2019 року була обʼєктом розгляду комітету через проблему екологічного стану басейну річок Случ та Хомора.

Народний депутат та голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища Едуард Прощук зазначив, що з 2019 і дотепер в басейні річок Случ та Хомора присутній факт промислового забруднення водойм і це далеко не єдиний випадок в країні.

«Кожна річка в Україні є забрудненою, кожна має перевищений допустимий граничний рівень забруднення. А це є наше сьогодення і майбутнє, наше здоровʼя і розвиток країни. І пряму відповідальність за цю ситуацію водночас розділяють як фізичні особи, так і невідповідальний бізнес, який не приділяє належної уваги захисту довкілля та виснажує його ресурси на свою користь», – розповів народний депутат Едуард Прощук.

Зараз важливо посилювати контроль за використанням водних ресурсів в Україні, відповідальність за забруднення та робити прецеденти публічного притягнення до відповідальності підприємців, які вчиняють цю шкоду довкіллю.

«Вдячний голові та членам Екокомітету, що підтримали ініціативу з проведення виїзного засідання у місті Звягель. Сподіваюсь і вірю, що слідом за напрацюванням будуть і конкретні практичні кроки для покращення екологічного стану українських річок», – додає народний депутат, член Екокомітету Едуард Прощук.

За результатами виїзного засідання, будуть напрацьовані висновки й рекомендації комітету. Йдеться про законодавчо-правову базу для посилення відповідальності за забруднення водних ресурсів, рекомендації для органів місцевого самоврядування для збереження й раціонального використання ресурсів, висновки для Держводагентства, Міндовкілля й інших служб тощо.

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2024 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!