Залишити звернення
28 вересня
АМУ про розвиток та цифровізацію інформації гірських територій

27 вересня на Івано-Франківщині відбувся захід «Розвиток та цифровізація інформації гірських територій в громадах», який провели Асоціація міст України спільно з представниками Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру, головами громад.

Відсутність послідовної державної політики, спрямованої на комплексний розвиток гірських територій, призвела до збільшення диспропорцій за основними соціально-економічними показниками. Також внаслідок стихійних лих 2008-2020 років на Прикарпатті було зруйновано більше 1500 об’єктів інфраструктури, тисячі приватних садиб, знищено електромережі, що також має вплив на економічний розвиток громад.

«Економічне становище більшості гірських територіальних громад України потребує активізації їхнього розвитку та вирішення низки інфраструктурних та соціальних проблем. На території Карпат статус гірських мають 715 населених пунктів, з них майже 40% (279 поселень) є важкодоступними, оскільки розташовані на висоті понад 600 метрів над рівнем моря», – зазначив народний депутат України Едуард Прощук.

Розвиток та цифровізація інформації гірських територій в громадах – актуальне питання впродовж декількох останніх років.

«Опираючись на закордонний досвід формування та реалізації політики сприяння розвитку гірських територій, були застосовані різні підходи: через розвиток інфраструктури транспортної мережі, розвиток закладів туризму, сільськогосподарського виробництва чи державних субсидій. Тому, ми точно повинні застосовувати досвід інших країн. Але варто памʼятати, що в нашому становищі ми повинні жити і працювати в країні, яка у війні. І попри це ми готуємось жити після перемоги, готуємось впроваджувати реформи, відбудовувати країну і регіони», – додає Едуард Прощук.

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2024 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!