Залишити звернення
21 вересня
Дайджест пленарного засідання ВРУ 20-21 вересня

20-21 вересня під час чергового пленарного засідання Верховної Ради України народні депутати ухвалили ряд законопроєктів та звернень. Зокрема ВРУ звернулася до міжнародних організацій щодо засудження проведення рф незаконних виборів на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України, Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Також парламентарі схвалили вето Президента щодо законопроєкту №9534 «Про відновлення є-декларування і негайне відкриття реєстру декларацій». Тому до 1 січня всі декларації посадових осіб мають бути подані і у відкритому доступі. Також в першому читанні підтримали ЗК №10037 про скерування 100% військового ПДФО до держбюджету.

«Я як і частина колег-мажоритарників за нього не голосував. Підтримую думку, що кошти обовʼязково мають бути спрямовані на зброю і сферу оборони, але вважаю не цілком доцільним переформатовувати бюджет посеред року і в такому форматі. Однак є час на подання правок, тому до другого читання будуть зміни, які зможуть збалансувати цей законопроєкт», – зазначив народний депутат України Едуард Прощук.

Окрім того, на засіданні ВРУ представили бюджет 2024 року. До 1 жовтня триває подача пропозицій народними депутатами, згодом на засіданні відбудеться перше голосування депутатів в залі.

Також депутати підтримали наступні законопроєкти:

Nº9422 — обмеження ставок мікрокредитувальників. Законопроєкт пропонує обмежити максимальну ставку на рівні 1% на день. Станом на зараз вона буває 2-3% і більше.

№9269 — щодо фінмоніторингу політично значущих осіб. Фактично замість обмеження в три роки, знову повертається принцип «once pep-forever pep». Також створюється реєстр PEP-ів.

№9610 — євроінтеграційне рішення, законопроєкт про національні меншини;

№10071 — фактичне скасування висновку ДАСУ по військовим закупівлям.

Слід зазначити, що парламент зняв Нестора Шуфрича з посади Голови Комітету ВРУ з питань свободи слова, наразі він залишається членом комітету.

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2023 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!