Залишити звернення
12 вересня
Едуард Прощук в ефірі «Позиція Галичини» про відновлення е-декларування, ПДФО і його часткове вилучення з місцевих бюджетів та економічну ситуацію в країні

У вівторок, 12 вересня, в ток-шоу «Позиція Галичини» учасники ефіру дискутували про відновлення е-декларування, ПДФО і його часткове вилучення з місцевих бюджетів, невистачання коштів військовим та економічну ситуацію в Україні.

Відновлення електронного декларування

Народний депутат від Калущини Едуард Прощук зазначив, що міжнародні партнери – країни G7, ЄС та МВФ – неодноразово звертали увагу на необхідності відновлення е-декларування для чиновників та депутатів як важливого елементу антикорупційної політики України.

«Я абсолютно підтримую цю вимогу, в найближчі тижні моя декларація буде подана і я звернусь до НАЗК аби вона була відкритою для всіх громадян. Адже це моя політична відповідальність перед українським громадянським суспільством. Але пересторою залишається безпековий аспект відкриття декларацій для певної категорії громадян. На мою думку, не варто додавати зайвого ризику, наприклад, мерам прифронтових міст, частково військовим, які не воюють зараз але мають стосунок до армії. Особам, що перебувають ближче до лінії фронту, де загроза обʼєктивно є більшою».

Едуард Прощук зауважив, що на сьогодні, Україні бракує 251 млрд грн на виплати військовим до кінця року.

«Шостого вересня Рустема Умєрова призначили міністром оборони замість Олексія Резнікова. Новий міністр оборони повідомив, що проситиме Верховну Раду змінити державний бюджет. 251 млрд гривень будуть спрямовані на: 227 млрд – на грошове забезпечення на жовтень-грудень; 24 млрд – на одноразову грошову допомогу. Хоча будьмо відверті, поки в країні триватиме війна, коштів завжди бракуватиме. І чим довше триватиме війна тим важче буде країні забезпечувати всі необхідні видатки».

ПДФО і його часткове вилучення з місцевих бюджетів

Збереження на місцях зарахування ПДФО з грошового забезпечення військовослужбовців наразі, викликає дискусію між центральними органами влади і органами місцевого самоврядування.

«Мінфін пропонує централізувати з аргументацією, що кошти не ефективно використовуються і водночас громади апелюють до того, що вони активно допомагають військовим. Зокрема частинам, які в них розміщені та людям, які з громади пішли воювати та захищати країну. Дві сторони мають певну аргументацію».

Повне відео ефіру доступне тут: https://fb.watch/n7O3L3nHzc/

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2023 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!