Залишити звернення
6 вересня
ВРУ ухвалила закон про відновлення електронного декларування під час воєнного стану

6 вересня відбулося чергове засідання Верховної Ради України. Одним із важливих законопроєктів, що отримав широку публічну увагу став законопроєкт №9534 про відновлення електронного декларування під час воєнного стану.

Народний депутат від Калущини Едуард Прощук проголосував за даний законопроєкт. Однак депутат має сумніви в безпековому аспекті щодо відкриття в публічний доступ реєстру декларацій.

«Декларації треба подавати. Всі посадові особи, хто потрапляє у відповідну категорію повинен це робити. Але відкриття декларацій зараз, це відкриття даних про склад сімʼї, майно й адреси посадовців, міністрів, частково військових – а це питання не про кошти та майно, а першочергово – про безпеку цих людей і їх сімей. На мою думку, не варто додавати зайвого ризику, наприклад, мерам прифронтових міст чи очільникам безпекового сектору», – коментує Едуард Прощук.

Окрім того, депутат додає, що для антикорупційних органів декларації відкриті і вони завжди можуть проводити моніторинг способу життя посадової особи.

«Для перевірки антикорупційними органами (НАБУ, НАЗК) реєстри декларацій завжди відкриті. Так званий гібридний формат декларування не заважає уповноваженим контрольним органам виконувати свою роботу. Тому відновлення електронного декларування – 100% потрібне», – додає Едуард Прощук.

До слова, Едуард Прощук зазначив, що впродовж найближчих тижнів подаватиме свою декларацію, і вона буде у відкритому доступі.

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2023 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!