Залишити звернення
28 липня
Дайджест пленарного засідання ВРУ 26-28 липня

Впродовж пленарних днів 26 - 28 липня народні депутати серед іншого ухвалили важливий законопроєкт про реформування Конституційного Суду.

Йдеться про законопроєкт №9322 – «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення положень про конкурсний відбір кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України». Такий крок є виконанням наших зобов‘язань перед ЄС як держави-кандидата на членство.

«Ми з колегами підтримали законопроєкт №9322. Оскільки, на час перехідного періоду добору суддів у складі Дорадчої групи двоє її членів мають бути запропонованими міжнародними організаціями чи Європейською комісією "За демократію через право" (Венеціанська комісія). Також змінюється структура ухвалення рішення Дорадчою групою: експерти ухвалюють рішення щонайменше чотирма голосами її членів, а у разі однакової кількості голосів "за" і "проти" під час повторного голосування голоси трьох членів Дорадчої групи експертів, з яких принаймні двоє запропоновані міжнародними організаціями чи Європейською комісією "За демократію через право", є вирішальними», – зазначив народний депутат від Калущини Едуард Прощук.

Також у першому читанні народні депутати підтримали повернення е-декларування. Це законопроєкт №9534

Народні обранці внесли зміни в Бюджетний кодекс щодо забезпечення передбачуваності бюджетної політики. Це законопроєкт №9346-1. Відтепер Україна отримає можливість прокредитуватись за найнижчою ціною подібного кредитування на суму 15 мільярдів доларів.

Окрім того, в Україні продовжили воєнний стан та загальну мобілізацію до 15 листопада 2023 року.

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2024 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!