Залишити звернення
3 липня
Дайджест пленарного засідання ВРУ 28 червня – 1 липня

Впродовж пленарних днів Верховної Ради України, 28 червня - 1 липня, народні депутати розглянули ряд євроінтеграційних законопроектів та звернень до міжнародних урядів й організацій, а також законопроєкт про повернення доплат для військовим.

На урочистому засіданні ВРУ до Дня Конституції України було присутнє керівництво країни, зокрема Президент України Володимир Зеленський, Головнокомандувач ЗСУ Генерал Валерій Залужний, секретар РНБО Олексій Данілов, Голова Генштабу Сергій Шаптала та інші представники влади і посли країн-партнерів.

«Під час виступу президент Володимир Зеленський заявив про дуже чіткі й влучні меседжі майбутнього країни, сміливість українців і обовʼязково перемогу попереду, про важливість спортивних здобутків у час війни й моменти, коли український прапор майорить на світових аренах, про оборону й наших оборонців, про захист і контрнаступ», – розповідає народний депутат Едуард Прощук.

«Україна ніколи не погодиться на жоден варіант замороженого конфлікту. Ніколи», – заявив Президент Володимир Зеленський.

Також 1 липня на засіданні ВРУ виступив Глава Уряду Іспанії Педро Санчес. Нагадуємо, що Іспанія одна з небагатьох країн в Європі, яка цього року надала Україні чималу фінансову допомогу у розмірі 50 мільйонів доларів.

«Я особисто вдячний за підтримку в сфері спортивній. Іспанська сторона відмовилися видавати візи представникам країн-терористок і не допустила до змагань росіян та білорусів. Завдяки позиції Міністерства внутрішніх справ Іспанії, яке не дало відповідного дозволу зараз українські борці та борчині виступають на Чемпіонаті Європи з трьох видів боротьби U20 в Іспанії. Зокрема наші дівчата показали блискавичний результат, вибороли 6 золотих і 2 бронзові медалі та здобули перше командне місце», – зазначив народний депутат від Калущини Едуард Прощук.

Окрім того, під час чергової пленарки депутати проголосували:

У другому читанні та в цілому законопроєкт №9342 про доплати військовим. Президент вже підписав цей законопроєкт.

В цілому про зміни щодо використання коштів державного фонду регіонального розвитку №9165 (в тому числі можливість обрання проектів шляхом голосування через «Дію») Зокрема передбачається, що 2 млрд грн з ДФРР вже цього року скерують на армію.

№0197 – припинення дії Угоди між Україною та Республікою Білорусь про взаємне забезпечення захисту державних секретів.

Також ратифікували декілька важливих угод між Україною та ЄС у сфері економіки:

№0207 – щодо участі України в програмі «Єдиний ринок».

№0198 – про участь України в Програмі для співробітництва в митній сфері.

№0203 – щодо участі України в програмі для співробітництва в галузі оподаткування «Fiscalis».

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2024 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!