Залишити звернення
13 червня
Екологічний комітет ВРУ вийшов з офіційною заявою щодо екоциду, вчиненого рф

У суботу, 10 червня, під час засідання Верховної Ради України члени Екологічного комітету звернулися до ООН, парламентів та урядів держав, міжнародних організацій та їх парламентських асамблей із заявою з приводу вчинення рф чергового воєнного злочину й акту тероризму — підриву Каховської гідроелектростанції.

«Ми вимагаємо від міжнародних організацій втрутитися в цю ситуацію, аби світ вкотре побачив, що росія – це країна терорист. Особливо Міжнародний комітет Червоного Хреста, який зараз не реагує зовсім. Адже потрібно, щоб дана організація долучилася до рятувальної операції та допомогла українцям на тимчасово окупованій Херсонщині», – зазначив народний депутат України Едуард Прощук.

До річки Дніпро потрапило щонайменше 150 тонн мастила із ризиком подальшого витоку ще понад 300 тонн. На сьогодні, орієнтовна сума збитків довкіллю через підрив росією Каховської ГЕС вже становить понад 55 млрд гривень.

Президент Володимир Зеленський також публічно заявив про ганебну байдужість міжнародних організацій до екоциду й людської трагедії, спричиненої підривом росіянами Каховської ГЕС.

«Коли міжнародні організації, що повинні захищати життя в глобальному масштабі, навіть за тиждень не встигають сформувати й відправити рятувальну місію на окуповану територію, коли деякі світові суб’єкти не наважуються вийти навіть із чіткими та сильними заявами, які б засуджували цей черговий російський злочин війни, терористи просто підживлюються цією слабкістю світу, цією байдужістю – вона їх заохочує. І це ми маємо подолати. І подолаємо», – наголошує президент України Володимир Зеленський.

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2024 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!