Залишити звернення
13 лютого
Як працював Едуард Прощук у Верховній Раді? Аналіз від ОПОРИ

Громадянська мережа ОПОРА зробила підсумки першої та другої сесій парламенту та підготувала огляд парламентської активності депутатів-мажоритарників: інформацію про відвідування пленарних засідань, засідань профільних комітетів та участь у голосуваннях, дані про депутатські запити тощо.

За даними електронної реєстрації Едуард Прощук був присутній на 89,8% засідань.

Поряд з показником відвідування пленарних засідань також важливим є показник активного голосування – сума усіх голосувань депутата «за», «проти» і «утримався» за питання порядку денного. Загалом станом на кінець січня 2020 року у Верховній Раді відбулося 1989 голосувань. Показник активного голосування Едуарда Прощука – 80,14%.

При визначенні показника присутності на засіданнях профільних комітетів, до складу яких входять депутати, бралися до уваги лише ті засідання, щодо яких оприлюднені протоколи засідань. Отож, за цими даними, Едуард Прощук був присутній на 80% засідань.

Едуард Прощук впродовж перших двох сесій використовував практику колективного законотворення, народний депутат зареєстрував 10 колективних законопроектів і 1 проект Постанови.

Внесення поправок до законопроектів теж є частиною законотворчого процесу і впливу на зміст законопроектів. Едуард Прощук пропонував 23 поправки до законопроектів.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України надало позитивний висновок щодо 2% зареєстрованих парламентарями законотворчих ініціатив, до 27% висловлені зауваження, а 10% отримали негативні висновки ГНЕУ. Щодо 61% законотворчих ініціатив висновки наразі відсутні.

Висновки головних комітетів з опрацювання внесених законотворчих ініціатив дещо відрізняються від висновків Головного науково-експертного управління. Позитивні висновки від комітетів отримали 18% законотворчих ініціатив мажоритарників Івано-Франківщини, зауваження висловлені лише щодо 2% законотворчих ініціатив, а негативні висновки отримали 10% проєктів законодавчих актів. 70% законотворчих ініціатив наразі без висновки головних комітетів.

Депутатський запит – це право народного депутата звернутись до Президента України, до органів Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, керівників інших органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також до керівників підприємств, установ і організацій тощо, дати офіційну відповідь з питань, віднесених до їх компетенції. Едуард Прощук скерував 4 запити – по два до Кабінету Міністрів України та керівників міністерств і відомств.

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2024 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!