Залишити звернення
13 лютого
На Прикарпатті використовують шанси для розвитку екологічної інфраструктури

Фахівці Кафедри біології та екології ВНЗ ім. Василя Стефаника працюють над різними проєктами. Один з яких — участь у грантовій програмі Interreg NEXT Україна-Румунія. Про це під час візиту народних депутатів Едуарда Прощука та Олега Бондаренка до університету розповіла завкафедри Мирослава Миленька.

У разі перемоги в грантовій програмі, міжнародний науковий центр «Обсерваторія» на горі Піп Іван отримає обладнання для еколого-кліматичного моніторингу.

«Сподіваємось на перемогу кафедри у грантовій програмі та успішну реалізацію проєкту. Він буде корисним і для Прикарпаття, і для України. Будівництво платформи для моніторингу довкілля забезпечить здійснення якісної оцінки і прогнозів метеоумов, а також розширення можливостей, щодо моніторингу повітря», – додає народний депутат Едуард Прощук.

Реалізація проєкту позитивно позначиться на:

– налагодженні співпраці між Україною та Румунією у сфері збереження біологічного і ландшафтного різноманіття на транскордонній території;

– розвитку мережі візит-центрів між країнами;

– транскордонній екологічній безпеці Карпатського регіону.

Проєкт, який розробила кафедра для участі в гранті, є логічним продовженням низки реалізованих раніше ініціатив. У рамках європейських програм транскордонного співробітництва PIMReC на Міжнародному науковому центрі «Обсерваторія» на г. Піп Іван уже облаштовано багатофункціональний пункт метеорологічних й екологічних спостережень (Vaisala Automatic Weather Station AWS310), функціонал якого є одним з найкращих у Східноєвропейському регіоні.

Реалізація проєкту також сприятиме вдосконаленню системи екологічного моніторингу відповідно до європейського «зеленого курсу» і стандартів у сфері охорони довкілля. Зокрема, імплементацію і реалізацію додатків ХХХ «Охорона довкілля» та ХХХІ «Клімат» Угоди про Асоціацію між Україною і ЄС, основних положень Директив ЄС секторів «Якість атмосферного повітря» і «Зміна клімату та захист озонового шару».

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2024 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!