Залишити звернення
17 січня
46 млрд доларів потрібно на відновлення довкілля України внаслідок війни

Близько 18% території України знаходяться під тимчасовою окупацією ворога. Оцінити наразі там завдану шкоду для довкілля - неможливо.

Як зазначає народний депутат від Калущини Едуард Прощук, ті дані та новини, які ми маємо показують картину близьку до екологічної катастрофи.

— Близько 2,9 млн гектарів заповідних територій України знаходяться під загрозою знищення.

— Через бойові дії постраждали 3 млн гектарів українських лісів, а це приблизно третина від загальної площі лісів. З них повністю вигоріло щонайменше 23,3 тис. га.

— Через міни та гідролокатори російських підводних човнів в Чорному морі загинуло тисячі дельфінів.

«Росіяни на територіях окупованих нацпарків та заповідників незаконно вирубують дерева. Вони — злочинці, які намагаються награбувати та вивезти із захоплених територій якомога більше», - зауважує Едуард Прощук.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, українські та міжнародні фахівці документують та збирають докази всіх злочинів росіян проти довкілля, наразі їх зафіксували майже 2300.

«Вже зараз і після нашої перемоги, всі матеріали будуть передані у міжнародні інституції та суди, щоб стягнути із росії репарації за всю завдану нам шкоду. Впевнений так і буде. Їх чекає багато років виплат репарацій та відшкодувань завданої шкоди українцям», - переконаний народний депутат від Калущини Едуард Прощук.

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2024 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!