Залишити звернення
2 грудня
росія – країна-терорист, але не забуваймо про білорусь

росія – це країна терорист. Її злочинні дії, перш за все, спрямовані проти мирних людей. Це потрохи розуміє світ, тому маємо все більше офіційних резолюцій про визнання рф державою-спонсором тероризму. Про те, що вони означають для України зараз та в майбутньому, а також про енергетичний терор росії народний депутат України Едуард Прощук поділився у колонці для Firtka

За інформацією міністра оборони України Олексія Резнікова, від 24 лютого росія нанесла по нашій території понад 16 тисяч ракетних ударів. Кожна із цих випущених ракет в бік України доводить: росія — країна-терорист. Але не забуваймо про білорусь, з території якої регулярно злітають винищувачі та випускають снаряди по Україні.

Кожен місяць російсько-української війни – це нові виклики для військових та цивільних українців. З жовтня, фактично, щотижневі обстріли енергетичної інфраструктури. Понад 10 мільйонів українців щоденно залишаються без світла. Особливо важка ситуація на півдні й сході України. У звільнений ЗСУ Херсон лише кілька днів тому вдалось подати електроенергію. росіяни майже повністю знищили інфраструктуру Херсонщини. Без світла, води та зв’язку подекуди люди живуть понад півроку. В більшості випадків це не наслідки бойових дій, а навмисний тероризм рф проти мирного населення України.

Всім непросто, але треба підлаштовуватись і підтримувати одне одного, адже винні у всьому росіяни. А наші воїни світла та захисники міцно стоять та дають раду викликам.

Другий місяць тривають щотижневі атаки на енергетичну інфраструктуру України. За різними оцінками, зараз зруйновано або пошкоджено більш як 50% об’єктів енергосистеми країни. Практично не залишилось вцілілих ТЕЦ та ГЕС.

Атаки на енергетику – це, перш за все, атаки на цивільне населення України. Наш дипломатичний фронт докладає багато зусиль, щоб донести цю думку міжнародним партнерам. Той, хто атакує мирних людей, за своєю суттю терорист. Кожна ракета, що руйнує підстанцію чи інший об’єкт, – це шкода мирним людям. Ні про які військові цілі тут не може бути й мови, дії рф – терор.

Енергетичний колапс, неможливість функціонування бізнесу, руйнування економіки, зрештою деморалізація українців – цілі обстрілів, які веде росія. Вона не має успіхів на полі бою, тому хоче деморалізувати українців у тилу зокрема та особливо в столиці. Не виключено, що у її планах спробувати перетворити столицю України й інші великі міста — у замерзлі міста. Згадаймо страшну аварію в Алчевську у 2006 році. Про що мова? росіяни намагатимуться знищити й зупинити енергетичну інфраструктуру у сильні морози, щоб спровокувати замерзання мереж, води в трубах тощо. Це може стати реальною загрозою для зимівлі українців.

За кордоном нарешті починають глибше розуміти, з ким ми воюємо. Направду радує, що у сприйнятті цієї війни стає менше «сірого». Нещодавно Європейський Парламент проголосував резолюцію за визнання росії державою-спонсором тероризму. Атаки на житлові будинки, інфраструктуру, руйнування міст і тисячі невинних жертв серед цивільного населення – це воєнні злочини, за які росія має понести покарання.

Європарламент закликав кожну з країн ЄС розробити власну правову базу щодо покарань та обмежень, спрямованих проти рф як терористичної країни. З цього зрозуміло, що, на жаль, швидких наслідків в економічному та політичному плані резолюція Європарламенту не буде мати. Але це потужний сигнал підтримки для України та черговий удар по репутації рф у світі.

Рішення дає можливість стверджувати, що повний вихід із ринку міжнародного бізнесу чи організацій та ізоляція рф – це лише питання часу.

Депутати Європарламенту також закликали ЄС почати напрацьовувати рішення:

  • для виключення росії з міжнародних організацій (до прикладу, Радбезу ООН, де росія досі є постійним членом),
  • заборони на проведення офіційних заходів на території рф,
  • скорочення дипломатичних зв’язків,
  • закриття та заборони російських державних установ у країнах ЄС.

Як на мене, ідейно цінним є останнє. Йдеться про заборону російських культурних та наукових центрів у світі, організацій російської діаспори на території ЄС. рф завжди використовувала ці осередки для просування пропаганди у цивілізованих країнах. Можу порівняти їх із метастазами «рускава міра», які потрібно видалити назавжди. Сподіваємось, що рішення Європарламенту запустить цей процес.

Парламентська асамблея НАТО одноголосно прийняла рішення про визнання росії та її режиму як терористичного. У резолюції, крім визнання, йдеться ще про заклик створення та застосування спеціального трибуналу для виконавців воєнних злочинів та керівництва рф. Нам важливо закріпити принцип підтримки НАТО для України, збільшити постачання зброї та створити механізм стягнення репарацій з рф.

Окрема вдячність міжнародним партнерам України в НАТО за заклик до урядів країн-учасниць щодо сприяння вступу України у Північноатлантичний Альянс. Звісно, на шлях Швеції та Фінляндії ми не можемо сподіватись, наша ситуація це не про швидкий результат. Проте важливо продовжувати рухатись до вступу в НАТО, впроваджувати євроінтеграційні ініціативи, налагоджувати зв’язки з міжнародними партнерами. Наш вибір — працювати й рухатись вперед за будь-яких умов. Блекаут та нові обстріли будуть, але це нас не зупинить!

Набратись терпіння, вистояти та пережити цю зиму – це план та одночасно нелегке завдання для кожного українця, проте впевнений, що ми впораємось. Світ визнає, що ми воюємо з терористами і, без сумніву, переможемо їх. Нам незмінно потрібно більше зброї і техніки, допомоги для енергетичної галузі та наших військових. Продовжуємо підтримувати один одного, захисників та працюємо для нашої країни та перемоги!

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2024 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!