Залишити звернення
10 листопада
«Про головне в деталях»: Едуард Прощук про Бюджет 2023 року, екологічні ініціативи та допомогу військовим

У четвер, 10 листопада, народний депутат від Калущини Едуард Прощук взяв участь в програмі ОТБ Галичина «Про головне в деталях». Під час ефіру говорили про виклики державного Бюджету на 2023 рік, екологічні ініціативи, роботу благодійного фонду «Українська Єдність» та підтримку рішення України щодо вступу в НАТО міжнародними партнерами.

Про Бюджет – 2023

Едуард Прощук зауважив, що вперше бюджет країни прийняли під час воєнного стану. Він складний, адже доходи склали 1,3 трильйона гривень, а видатки – 2,6 трильйона грн. Вперше 20% ВВП – це дефіцит бюджету. Левова частка видатків (90%) буде спрямована на оборону країни та для потреб військових. Також передбачено 35,5 млрд грн на ліквідацію наслідків війни, відбудову критичної інфраструктури та житла і закладено кошти в Державний дорожній фонд в розмірі 64,3 млрд грн.

«2022 рік попри складність ми проходимо достойно і впевнений завдяки, свідомості наших громадян та підтримці міжнародних партнерів ми вистоїмо у 2023 році. А після перемоги будемо працювати над економічним зростанням», – підкреслює народний депутат Едуард Прощук.

Допомога для захисників від БФ «Українська Єдність»:

«З першого дня війни з командою активно допомагаємо військовим та цивільним, які постраждали від російської агресії та дітям з окупованих територій. Завдяки друзям і партнерам в Україні та з-за кордону передаємо ЗСУ необхідні корисні речі. За цей час фонд передав: понад 300 тонн гуманітарної допомоги на різні напрямки для потреб цивільних та військових. Зокрема, це амуніція, автомобілі для військових, продукти харчування, медикаменти та багато іншого. Також об'єднались із координаційним центром Save Ukraine Now, який допомагає військовим Прикарпаття. Зараз особливо спрямовуємо зусилля, щоб забезпечити захисників генераторами, теплим одягом, пічками буржуйками, автомобілями. Потреб надзвичайно багато, але розуміючи, що таких організацій багато, ми можемо витримати цей фронт».

Про нового керівника НАК Нафтогаз:

«Новим керівником НАК Нафтогаз призначили Олексія Чернишова. Але немає до кінця розуміння проробленої роботи попереднім керівником. Мені не подобається, що коли звільняють особу з посади, немає культури звітування перед парламентом за пророблену роботу. Четвертий рік працюю в парламенті і на пальцях однієї руки можу перелічити тих, хто набрався мужності розказати про результати своєї роботи та недопрацювання. Це цивілізований підхід, якого треба дотримуватись».

«Зима цього року буде найважча за весь період незалежності це факт. Ворог свідомо завдає ударів по енергетичній інфраструктурі і щоразу наслідки таких ракетних ударів серйозніші. Але, щодо газу, є інформація від міністерства, що в країні достатньо запасу газу, щоб пройти опалювальний сезон», – відзначає Едуард Прощук.

Про екологічні ініціативи в Парламенті та проект по управлінню відходами на Прикарпатті:

Едуард Прощука ефірі програми наголосив, що екологія не відійшла на другий план, адже наслідки війни гігантські, і руйнація щоденна. Впродовж року прийнято багато важливих ініціатив. Зокрема, прийняли довгоочікуваний Закон «Про управління відходами», який дасть змогу провести реформу відповідно до стандартів ЄС. В парламенті прийняли Закон «Про регулювання стратегічної екологічної оцінки» – важливий документ, адже раніше всі ігнорували СЕО.

Повне відео ефіру

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2023 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!