Залишити звернення
10 листопада
Едуард Прощук: Важливо прийняти перелік законів, які сприятимуть екологічній безпеці України

В четвер, 10 листопада відбулись слухання комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування про вплив нападу росії на довкілля та його відновлення.

Народний депутат від Калущини Едуард Прощук, вже не вперше підняв складну та важливу тему про вплив російського вторгнення та війни на довкілля та його відновлення після перемоги.

«Зараз ми повинні ретельно працювати й фіксувати злочини росії проти довкілля України, аби згодом мати законні аргументи й підстави вимагати відшкодувань репарацій від окупанта. Ще один крок – прийняти якнайшвидше перелік законів, які сприятимуть екологічній безпеці країни. Це ще й важливе євроінтеграційне зобов’язання України перед ЄС», – наголошує Едуард Прощук.

Народний депутат наводить декілька болючих цифр, про стан справ екології станом на зараз:

— Україна втратила майже 2,5 млн. гектарів лісів,

— вражені 20% природоохоронних територій країни,

— негативного впливу зазнали ≈ 600 тис. га. водно-болотних угідь міжнародного значення,

— у Чорному морі гинуть тисячі дельфінів. Кримські екологи, які зрідка мають можливість виходити на зв'язок, на жаль, бачать цьому підтвердження на севастопольських пляжах.

Загалом, вищенаведені факти – це далеко не всі зафіксовані екозлочини. Едуард Прощук підкреслює, росія чинить тотальний екоцид в Україні. І перш ніж можна буде використовувати в господарстві землі, їх величезні площі мають розмінувати та рекультивувати. Детальніше про рекомендації, які будуть напрацьовані й прийняті на засіданні екологічного комітету, згодом.

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2024 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!