Залишити звернення
2 листопада
Едуард Прощук: пам’ятникам катам українського народу, не місце в українських містах

З травня 2015 року в Україні розпочала діяти реформа декомунізації, яка передбачає вилучення елементів комуністичної ідеології з символічного простору України. Але досі в багатьох українських містах крім зрадянщених назв вулиць залишаються також пам’ятники та меморіальні дошки радянським й російським діячам.

На Прикарпатті залишається понад 50 пам’яток радянської епохи, серед яких: монументи діячам російської культури, погруддя та пам’ятники рядянським військовим.

«Українці воюють за право існувати як нація, за незалежність. Не можна продовжувати боротьбу та одночасно оберігати наслідки радянського минулого. Кожного разу, коли я йду на роботу у Раду, бачу пам’ятник генералу ватутіну, який встановлював червону владу в Україні та боровся проти повстанців УПА. Цей пам’ятник та сотні інших по містах та областях мають бути демонтовані», – коментує народний депутат України Едуард Прощук.

Протягом тривалого часу ведуться суперечки щодо зносу монумента Катерині в Одесі. Як відомо, остання запам’яталась своїми українофобськими діями: знищення Січі та закріпачення українців. Місцева влада не може прийняти справедливе рішення, щодо подальшої долі пам’ятника. Тому до активних дій підключаються місцеві жителі, які виступають за його демонтаж.

«Як назвати те, що за 8 місяців війни, місцева влада досі не готова демонтувати єкатєріну з української Одеси. Ми як країна, маємо позбутись залишків радянщини, боротись проти них. Я за демонтаж всіх пам'ятників, пов'язаних з росією. Процес має відбуватись цивілізовано та без вандалізму. Громадськість та влада тут мають працювати разом», – додає Едуард Прощук.

На фото кадр з акції, яку організували в Одесі. Вранці, 2 жовтня, на пам’ятник одягнули катівський ковпак та причепили до руки зашморг, який використовували на шибеницях. Таким чином, організатори хотіли підкреслити роль імператриці в історії України, як такої, що знищувала культурну ідентичність українців.

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2024 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!