Залишити звернення
24 жовтня
Едуард Прощук: Ми не пробачимо ніколи, відповідальність за цю війну має відчути та понести кожен росіянин

росія нещадно наносить ракетні атаки по мирних українських містах. Під ударом люди й інфраструктура. Та українці вже загартовані і продовжують працювати на різних фронтах для перемоги. Про необхідність визнання росії країною-спонсором тероризму, можливості вступу України до НАТО й діяльність Благодійного фонду «Українська Єдність» народний депутат України від Калущини Едуард Прощук розповів у інтерв’ю для Вікна.

«Українська Єдність»

Ідея благодійного фонду виникла давно, проте завжди бракувало часу на втілення. Та після 24 лютого долучилася команда й друзі, і маємо діючий благодійний фонд «Українська Єдність».

За понад 7 місяців передали більше 300 тонн гумдопомоги, автомобілі для військових, амуніцію, засоби оптики, медикаменти тощо. Для людей, які постраждали від війни і переїхали на Прикарпаття, доставляємо продукти, необхідну побутову техніку, дитяче харчування, одяг та інші потрібні речі.

Мета – лише збільшувати масштаби роботи фонду. Стараємось максимально працювати по запитах наших захисників. З останнього, реалізували дуже потрібний проєкт – мобільний пункт управління БПЛА для 80 окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗСУ. Це абсолютно автономний пункт із можливістю в реальному часі коригувати знищення ворога. Не втомлююсь повторювати, що малої допомоги зараз не буває. Дякую всім, хто долучається.

Про екологічні злочини росії та ЗАЕС

Пожежі, понівечені від обстрілів ліси та поля, знищені заповідники та тисячі квадратних кілометрів замінованих територій. Такі наслідки повномасштабного вторгнення росії в Україну. Приблизна сума завданої шкоди нашому довкіллю $35 млрд, і ця цифра з кожним днем збільшується.

Відновлювати екологію в рази важче, дорожче та довше, ніж відбудовувати, до прикладу, інфраструктуру. Ми не пробачимо ніколи, відповідальність має понести кожен росіянин. А ми – отримати компенсації, репарації та працювати над відновленням довкілля України.

Найбільша атомна станція Європи ЗАЕС з березня перебуває під російською окупацією. Періодично росіяни її обстрілюють, і ризик катастрофи вже більш як пів року залишається високим. Одна помилка, невдало запущена ракета чи хибний напрямок снаряда – і весь регіон стане зоною відчуження на довгі роки. Ми з колегами по Парламенту стукаємось у різні міжнародні організації, намагаючись донести світу серйозність ситуації.

У вересні на ЗАЕС з моніторингом приїжджала місія МАГАТЕ. Відверто, результат цих відвідин розчарував. Нас цікавлять не красиві презентації з висновками, а реальні дії, яких ми поки не побачили. Нещодавно президент рф путін приєднав ЗАЕС до росії. Щодо цього, можу сказати, що це чергове неадекватне рішення, політичний фарс. Запорізька атомна станція є і буде українською. Над нею обов’язково замайорить наш прапор – це лише питання часу.

росія – країна-терорист

Не втомлююсь повторювати те, що росія повинна отримати в міжнародному середовищі офіційний статус країни-спонсора тероризму. Це дозволить повністю економічно ізолювати рф від цивілізованого світу і наблизить кінець цієї злочинної країни.

У російських військових з’явилася нова ціль – вразити енергетичну систему України. Про це свідчать масові обстріли багатьох міст 10 та 11 жовтня, як наслідок проблеми зі світлом та найважче – людські жертви.

У ВРУ ще на початку квітня проголосували за визнання росії країною-спонсором тероризму. Ми звернулись й очікуємо таких же рішень від парламентів інших країн, щоб ізолювати росію повністю.

Про вступ України до НАТО

Я переконаний, не лише Україна прагне вступу до НАТО, але й ми потрібні Альянсу, як сильна країна-союзник. Не берусь прогнозувати, коли відбудеться наше приєднання, адже маємо активні бойові дії в країні. Проте, важливо, що ми вже розпочали підготовку на цьому шляху.

11 країн НАТО заявили про підтримку приєднання України до організації, а це вже більше третини необхідних «так». Далі в роботу вступить дипломатичний фронт для переговорів та пошуку компромісів з рештою країн. Ми заслуговуємо та будемо пліч-о-пліч з сильними міжнародними гравцями.

Дякуємо нашим військовим, завдяки яким можемо відстоювати подібні рішення та працювати законодавчо, допомагати розвиватися бізнесу і працювати на міжнародному фронті, щоб отримувати військову допомогу. Адже завдяки ЗСУ зараз маємо змогу функціонувати, як повноцінна держава. Цінуємо наших захисників і захисниць, не втомлюємось допомагати, бо на них зараз покладена найважча робота. Слава Україні! Слава ЗСУ!

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2023 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!