Залишити звернення
17 серпня
Важливо юридично зафіксувати, росія — це країна терорист

Народний депутат України Едуард Прощук поділився думкою, для чого потрібне міжнародне визнання росії країною-спонсором та що воно означатиме для України, у колонці на Firtka.

На щастя, переважна більшість держав світу розуміє справжню ситуацію в російсько-українській війні. Хто на кого напав, хто обороняє по праву свою територію, і де тут світла й темна сторона.

Але в міжнародному праві та відносинах самого розуміння мало, важливо юридично зафіксувати, що росія — це країна терорист, країна спонсор тероризму.

Так, 14 квітня Верховна Рада України проголосувала за визнання росії країною-спонсором тероризму. На початку травня ми разом із колегами звернулись з відповідним проханням про визнання росії країною спонсором тероризму до Сполучених Штатів Америки.

Визнання якоїсь держави терористичною — це один із найпотужніших та наймасштабніших інструментів у арсеналі США. По-перше, саме поняття «держава-спонсор тероризму» належить до американської юридичної площини, такий статус офіційно означає визнання держави такою, що надають підтримку актам міжнародного тероризму.

По-друге, ухвалення рішення США стане початком тенденції такого ж визнання росії багатьма іншими країнами.

Чому важливо, щоб росію визнали країною-спонсором тероризму?

  • рф буде дипломатично ізольована від цивілізованого світу;
  • це стане остаточною крапкою у її від'єднанні від світової фінансової системи;
  • для будь-якої країни, яка підтримуватиме з росією нормальне економічне співробітництво, запроваджуватимуть санкції. Вести торгові відносини з ними буде, до прикладу, як купувати газ чи нафту в Аль-Каїди;
  • росія ніколи не зможе скинути із себе клеймо держави спонсора-тероризму;
  • це потужний сигнал підтримки для українців, який нам дуже потрібний, щоб закінчити цю війну (перемогти у ній).

Країни спонсори-тероризму підпадають під найважчі санкції. Серед яких заборона на експорт оборонної продукції та товарів подвійного використання, економічні обмеження. Ця тягне за собою удар по економіці агресора. Наразі в списку таких країн перебувають: Північна Корея, Іран, Сирія, Куба.

Як відомо, рівень життя та економічний розвиток у цих країнах дуже низький. росія заслуговує бути серед них. У мені зараз говорить не злість, а перелік фактів: обстріли цивільних об’єктів, вбивства, катування, ґвалтування, мародерство, створення геноциду на півдні України, використання забороненої зброї. порушення міжнародних правил війни й цей перелік можна продовжувати.

11 серпня Сейм Латвії проголосував за визнання росії державою-спонсором тероризму та призупинив видачу туристичних і в'їзних віз для громадян росії та білорусі. Дякуємо за підтримку та чекаємо на такі ж рішення від інших країн, які сміливі визнати правду.

Складно порахувати скільки росія вбила цивільних українців від початку повномасштабного вторгнення. Свої злочини проти мирних людей окупанти намагаються заховати у братських могилах, спалити у крематоріях.

По супутникових знімках Маріуполя встановили, що після 24 лютого цивільного населення міста загинуло понад 20 тисяч. Точні цифри ми будемо знати після звільнення цих територій. Проте, навіть побачені кадри з могилами жителів Маріуполя біля під’їздів та масовими похованнями не дають сумнівів, що так чинити можуть тільки терористи.

Ми пам’ятаємо звірства російських окупантів на Київщині: Ірпінь, Бучу, Гостомель. Удар по центрі Вінниці та маленьку трирічну Лізу, яка загинула внаслідок нього. Пам’ятаємо, як кожного з нас зсередини ранило знущання з нашого воїна та злочин окупантів в Оленівці.

Хіба цього мало, щоб починати називати речі своїми іменами, говорити правду голосно та нарешті визнати росію державою спонсором-тероризму?!

Починаючи з 24 лютого росія влаштовує «11 вересня» в Україні кожного дня. Хоча перший їхній «великий теракт» був ще у 2014 році. Тоді найманці, які воювали на Сході за підтримки рф, збили пасажирський літак MH17. Внаслідок цього загинули всі пасажири та екіпаж — майже 300 людей.

Зараз рф влаштовує обстріли з майданчика Запорізької атомної електростанції. путін ставить світ під загрозу нової ядерної катастрофи. Від якої постраждають не лише українці. Наслідки від ушкодження найбільшої в Європі АЕС торкнуться Польщі, Туреччини, Іспанії та усіх країн куди занесе радіацію, куди в той момент подує вітер.

Скликання Радбезу ООН росією 11 серпня за звинуваченням того, що Україна веде обстріл АЕС не більше, ніж фарс. Розчарований, що «країна-терорист» досі може мати можливість зібрати найвищий міжнародну інституцію, щоб розіграти перед ними виставу.

З березня Запорізька АЕС заходиться під контролем окупантів. З її території російські солдати ведуть обстріли міст та українських позицій, адже стріляти у відповідь ЗСУ не будуть.

Вбивства, зґвалтування та мародерство, ядерний та зерновий шантаж світу, обстріли ТРЦ, лікарень, пологових будинків. Люди, солдати з гідністю на такі вчинки не здатні. Це злочини терористів, які мають понести покарання.

Кожна їх жертва для нас не +1 у загальній статистиці вбитих українців. Це жива рана, трагедія, яку ми не забудемо. Визнання росії країною-спонсором тероризму — це шанс наблизити покарання для нації-вбивць. Це те, на що заслуговує росія — бути «країною-терористом» в очах всього цивілізованого світу.

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2024 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!