Залишити звернення
9 червня
Екологічний комітет рекомендував Законопроект про управління відходами до другого читання у ВРУ

У середу, 8 червня, відбулось чергове засідання парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування.

Як зазначив народний депутат від Калущини Едуард Прощук, Екокомітет рекомендував до другого читання законопроєкт №2207-1Д «Про управління відходами».

«Хтось скаже, що війна і не на часі. Але нам потрібно мислити об’єктивно і широко, щодня рухатись та працювати комплексно у різних напрямках. А відповідати європейському екологічному законодавству – це ще один крок на зустріч Єропейському Союзу. Закон стане фундаментом для підготовки та прийняття в подальшому понад 30 секторальних нормативно-правових актів», – наголошує Едуард Прощук.

Закон передбачає розробку та прийняття вужчих підрамкових законопроектів: про пластик, поліетиленові пакети, небезпечні відходи, до прикладу, батарейки та інші. Зокрема Законопроєкт №2207-1Д враховує:

  • впровадження сучасних підходів до управління відходами і наближення нашого законодавства до законодавства ЄС;
  • законодавчі та фінансові стимули для збільшення обсягів переробки та повторного використання відходів;
  • створення сучасної системи обліку відходів та контроль за ними;
  • закриття старих сміттєзвалищ та забезпечення приведення тих, які функціонують до європейських норм;
  • будівництво нових сміттєпереробних заводів.

Також враховуючи обсяги відходів, утворених внаслідок воєнних дій в Україні, депутати доповнили законопроєкт новою частиною, яка передбачає правове регулювання саме для цього виду відходів.

«Я переконаний, що саме цей рамковий закон запустить в Україні реформу галузі і Україна, зможе привести звалища і полігони до європейських норм, а також залучити інвестиції на розбудову сміттєпереробної інфраструктури», – наголошує Едуард Прощук.

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2024 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!