Залишити звернення
6 травня
Едуард Прощук: Війна завдала лісовій екосистемі збитків на 135,5 млн $

У четвер, 5 травня, відбулось засідання розширеної колегії Держлісагентства на Хмельниччині. Народний депутат від Калущини Едуард Прощук за результатами її проведення окреслив основні тези.

«За попередніми підрахунками, війна вже завдала збитків лісовим господарствам України на 13,2 млрд грн. Сильно постраждало майно і техніка. Крім цього прямі збитки завдані лісовій екосистемі – це 135,5 млн $», – зауважив Едуард Прощук.

Також внаслідок війни відбувається втричі більше лісових пожеж ніж в аналогічний час минулого року. 191 випадок загорянь у лісі на загальній площі 1754 га.

Як зазначає Едуард Прощук, важливо, що фахівці агентства постійно працюють, аби попередити лісові пожежі та знайти максимально ефективний механізм боротьби з ними. Попри складну ситуацію відтворення лісів продовжується, навіть зараз в час війни, у тих областях, де це робити безпечно. Загалом у 2022 році заплановано відтворення лісів на площі 29,9 тис. га.

«На Хмельниччині уже є перші успіхи у відтворенні лісів. Тут механізують робочий процес і мають хороші результати у вирощуванні саджанців із закритою кореневою системою», – додав Едуард Прощук.

Крім того, під час колегії Голова Держлісагентства Юрій Болоховець доповів про виклики та роботу лісогосподарських підприємств у період воєнного стану й бачення його розвитку після закінчення війни. А сьогодні лісівники допомагають у всіх напрямках: будівництво фортифікаційних споруд, перевезення гуманітарних вантажів, допомога переселенцям. А ще, як і тисячі мужніх українців, захищають Батьківщину на війні.

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2024 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!