Залишити звернення
7 лютого
Едуард Прощук на форумі АМУ: Наше стратегічне завдання – сформувати екосвідому націю, адже стан екології впливає на якість нашого життя та майбутнє планети

У суботу, 5 лютого, в Івано-Франківську відбувся форум, присвячений 30-річчю Асоціації міст України. На заході голови громад з різних областей країни, очільники регіональних відділень АМУ та народні депутати дискутували про важливість співпраці представників місцевої та центральної влад, наповнення бюджетів громад, виклики через пандемію, розвиток територіальної оборони країни та місцевого самоврядування загалом.

Народний депутат від Калущини Едуард Прощук наголосив на профільних екологічних питаннях: екоосвіті та програмі «Питна вода України 2022-2026». А також анонсував про старт проєкту «Чисте довкілля для рідного краю» цієї весни у Калуші.

«Наша стратегічна ціль – задати стандарти в освітніх закладах і формувати екосвідому та ековідповідальну націю. Тому навесні в освітніх закладах Калуша разом з ГО «Всеукраїнська екологічна ліга» будемо реалізувати проєкт «Чисте довкілля для рідного краю». Професійні спікери навчатимуть дітей та молодь дбати про довкілля, сортувати відходи та зменшувати їх кількість, раціонально використовувати природні ресурси», – розповів народний депутат Едуард Прощук.

На його думку, екологічна освіта має бути пріоритетним напрямком роботи України та Прикарпаття, адже стан екології впливає на якість нашого життя та майбутнє планети. Також Едуард Прощук запропонує центральним органам виконавчої влади, які працюють із Міністерством захисту довкілля, залучати молодь, щоб перейняти успішний досвід впровадження екоосвіти у США та країнах Європи.

Державна програма «Питна вода України 2022-2026», яка пов’язана з раціональним використанням водних ресурсів, – друга важлива тема, яку озвучив народний обранець. Вона передбачає будівництво, реконструкцію та ремонт водоочисних споруд, мереж водопостачання та водовідведення тощо. Схожа програма працювала до 2020 року. Тоді на Прикарпатті у Брошнів-Осаді реконструювали очисні споруди, але загалом її реалізували не в повному обсязі через брак коштів.

Очікується, що парламентарі підтримають програму «Питна вода 2022-2026». Однак Едуард Прощук пропонує допрацювати певні питання, зокрема:

  • переглянути пропорційність співфінансування програми, аби зняти надвелике фінансове навантаження з місцевого самоврядування;
  • знайти кошти, аби цього року програма забезпечила планове фінансування в повному обсязі, тобто в розмірі 4 млрд гривень, а не 1 млрд гривень;
  • визначити механізм визначення пріоритетності водогосподарських об’єктів, які будуть реалізовуватись загальнодержавною цільовою програмою «Питна вода» 2022-2026.
    • «Переконаний, через запровадження екоосвіти та реалізацію програми «Питна вода» у нас є шанс покращити екологію та сформувати свідому молодь. Буду підтримувати й інші проєкти щодо розвитку місцевого самоврядування, бо успішна громада – успішна країна», – підсумував свій виступ на форумі Едуард Прощук.

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2023 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!