Залишити звернення
2 грудня
Верховна Рада проголосувала Держбюджет-2022

Верховна Рада сформувала головний документ країни на 2022 рік. «За» Держбюджет проголосували 268 парламентарів.

Народний депутат від Калущини Едуард Прощук розповідає, що пріоритетними напрямками для видатків наступного року є: медицина, освіта, оборона країни, соціальна сфера та інфраструктура.

«Тішить, що разом з бюджетом врахована подана мною правка про фінансування фестивалю мистецтв «Карпатський простір» в Івано-Франківську. Фестиваль «Карпатський простір» – це масштабна культурна подія для регіону, яка об’єднує учасників, митців, дипломатів, гостей з різних країн на Прикарпатті», – коментує Едуард Прощук.

Серед важливого у держбюджеті 2022 року передбачено:

  • На інфраструктуру виділили додатково 25 млрд грн. З них додалося 9 млрд грн субвенції, що надійдуть громадам на лікарні та заклади освіти. Ще 4,4 млрд грн спрямують на розвиток регіональних аеропортів.
  • Збільшились видатки на безпеку та оборону країни до 322,7 млрд грн.
  • На підвищення мінімальної зарплати для медперсоналу будуть спрямовані 2 млрд грн. Таким чином «мінімалка» для лікарів зросте до 20 тисяч грн, а середнього медперсоналу – до 13,5 тисяч грн.
  • 6 млрд грн для субвенцій на соціально-економічний розвиток громад.
  • Закладено збільшення мінімальної зарплати до 6700 грн на місяць.
  • Закладено фінансування 100% черги для ветеранів АТО на придбання житла у розмірі 5,5 млрд грн.
  • На охорону здоров’я додали 3,1 млрд грн, 2 млрд грн – на освіту і науку.
  • Міністерство молоді та спорту отримає 8,2 млрд грн на розвиток галузі.
  • Передбачені видатки на програму «Питна вода» – 1 млрд грн та виділення додаткового мільярду фізичній культурі та спорту.

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2024 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!