Залишити звернення
17 грудня
Едуард Прощук на брифінгу щодо Домбровського кар’єру: Екологічний комітет розраховує на втручання в ситуацію РНБО та Президента особисто

У четвер, 16 грудня, на брифінгу у Верховній Раді народний депутат від Калущини Едуард Прощук знову підняв питання щодо Домбровського кар'єру.

Як зауважив Едуард Прощук, попередньо під час засідання екологічного комітету з колегами заслухали звіти центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо виконання рекомендацій виїзного засідання екологічного комітету на Прикарпаття, у червні.

Народний обранець наголосив, очікували почути звіти про успішне виконання рекомендацій, які були напрацьовані на виїзному засіданні.

Втім деякі структури не серйозно поставились до цих рекомендацій. Серед них, Міністерство захисту довкілля, Івано-Франківська ОДА, Фонд Держмайна й інші. На звітному засіданні Екологічного комітету не було ні голови Івано-Франківської ОДА, ні відповідальних заступників.

«Ситуація в Калуському гірничо-промисловому районі погіршується. Моніторинг Дністровського Басейнового управління водних ресурсів з річки Сівка свідчить про перевищення норми солей у 1,5 рази. Нам треба кричати про цю проблему, щоб бездіяльність не призвела до катастрофічних наслідків, які стосуватимуться не тільки нашої країни, а й сусідньої Молдови», — підкреслив Едуард Прощук.

Загалом, Міністерство довкілля не простежило за процесом погодження виділення 114 млн гривень на природоохоронні заходи, де був закладений 1 млн 150 тис гривень на моніторинг.

Відповідальне управління Івано-Франківської ОДА – не простежило, щоб тендер на проведення моніторингу відбувся. Жоден учасник не подався, не було проведено жодної інформаційної кампанії.

Фонд Держмайна не пришвидшив юридичний процес з питаннями власності об’єкту з «Оріана-Еко» та «Оріана».

«Я з початку свого депутатства, роблю все можливе, щоб кошти були виділені на моніторинг, але проведення тендеру – це уже не компетенція народного депутата. Виконавчі органи мають працювати, але ОДА – своє зобов'язання не виконали. Складається враження, що ніхто не зацікавлений у проведенні таких природоохоронних заходів», — резюмує Едуард Прощук.

Народний депутат разом з колегами з ЕкоКомітету готує відповідний запит до Президента України Володимира Зеленського та звернення до РНБО з проханням втрутитись в ситуацію і розглянути незадовільне виконання рекомендацій виїзного засідання. Депутати розраховують на втручання в цю ситуацію РНБО та Президента особисто.

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2023 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!