Залишити звернення
26 листопада
Едуард Прощук: В Україні не налагоджений процес якісного моніторингу навколишнього середовища

Народний депутат від Калущини Едуард Прощук, в рамках національного форуму «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології» виступив з доповіддю щодо впровадження системи, яка б контролювала стан довкілля в Україні.

Ідеться, перш за все, про моніторинг якості повітря, річок, стану ґрунтів, показників біологічного різноманіття та обов'язково – моніторинг радіаційного випромінювання.

«В Україні існують окремі мережі спостереження. Проте вони не здатні здійснювати оцінку основних параметрів, які рекомендовані законодавством Європейського Союзу. До того ж впродовж останніх років відбулося поступове згортання моніторингу на підприємствах, що становлять підвищену екологічну небезпеку», – підкреслює народний депутат Едуард Прощук.

Проблема й в тому, що більшість власників підприємств-забруднювачів не зацікавлені у проведенні екологічних перевірок. Адже тоді доведеться відшкодувати збитки за забруднення довкілля.

Едуард Прощук переконаний, що вирішення цієї ситуації варто починати із законодавчих змін.

«З колегами з Екологічного комітету готові надавати допомогу та підтримувати законопроекти, що стосуються впровадження засад моніторингу стану довкілля. Адже безпечне середовище – це умова здоров'я наших громадян і єдиний шлях до майбутнього», – резюмував народний обранець.

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2024 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!