Залишити звернення
30 листопада
Верховна Рада підтримала «податковий» законопроєкт № 5600

У вівторок, 30 листопада в парламенті підтримали у другому читанні «податковий» законопроект № 5600 ( Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень).

Як повідомив народний депутат від Калущини Едуард Прощук, прогнозується, що завдяки закону надходження до бюджету збільшаться на 25−35 млрд грн. Це важливо, адже це дасть можливість виділити більше коштів у 2022 році на субвенції для громад та соціально-економічний розвиток.

«До другого читання з законопроекту виключили ряд положень, які могли фінансово зашкодити пересічним громадянам. Зокрема, прибрали пункт про оподаткування ПДВ продажу житла, нарахування ПДФО на дохід від продажу с/г-продукції фермерів з ділянок понад 0,5 га», – підкреслив народний депутат Едуард Прощук.

Детальніше про основні положення прийнятого закону:

  • Рента з ринкової вартості залізної та марганцевої руд буде стягуватись з розрахунку: чим вища вартість — тим більша ставка ренти.
  • Вартість ліцензії на продаж тютюнових виробів та спеціальних засобів для електронних сигарет зросте.
  • Обов'язковою є сплата податку 18% на дохід від продажу власновирощених продуктів. Якщо він перевищує 12 мінімальних зарплат за рік, тобто 78 тис. грн.
  • Виробники свійської птиці звільняються від оподаткування на прибуток.
  • Збільшиться ставка оподаткування для підприємств, що викидають понад 500 тонн вуглекислого газу на рік.
  • Керівникам компанії, що мають податковий борг будуть тимчасово обмежено право на виїзд за кордон.
  • Змінюється умови оподаткування під час продажу нерухомості.

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2024 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!