Залишити звернення
24 вересня
Едуард Прощук про дворіччя діяльності: За два роки для округу вдалось залучити з держбюджету майже 800 мільйонів гривень та потужно попрацювати в законодавчій сфері

Народний депутат від Калущини Едуард Прощук за два роки діяльності у Верховній Раді подав у співавторстві 83 законопроекти та ще понад 280 правок до законопроектів. Народний депутат не лише активно працює як законотворець, а й дбає про залучення державних коштів для 85-виборчого округу. За два роки для 85 виборчого округу вдалось залучити з держбюджету майже 800 мільйонів гривень.

«Розумію, що моє основне завдання, як депутата – законодавча діяльність, але я також працюю над тим, щоб залучати державні кошти для покращення в громадах мого округу освітню, медичну сфери, дорожню інфраструктуру тощо», – наголосив Едуард Прощук.

За два роки діяльності народний депутат Едуард Прощук у Верховній Раді подав у співавторстві 83 законопроекти, ще 132 правки до законопроектів були враховані.

13 ініціатив вже стали чинними законами. Серед них закони:

 • про національну інвентаризацію лісів,
 • про посилення захисту лісів та інших екосистем від пожеж,
 • про «пакунок малюка»,
 • про особливості надання електронних публічних послуг,
 • про запровадження санкцій щодо будівництва газопроводу «Північний потік-2»,
 • про державний захист військовослужбовців під час виконання ними завдань за призначенням.

Крім того, за два роки депутатської діяльності Едуарду Прощуку вдалось залучити 790 мільйонів гривень для громад округу: з держбюджету, державного фонду регіонального розвитку, субвенції на регіональний розвиток територій.

Найбільше коштів виділено під будівництво доріг та мостів, медичне та освітнє обладнання, ремонт та встановлення спортивних майданчиків та підтримку екологічних ініціатив. А саме:

 • 221,8 млн гривень на капітальний ремонт дороги міжнародного значення М–12. На Прикарпатті дорога проходить через Помонята–Княгиничі– Залужжя – Рогатин – Вербилівці – Кутці – Пуків – Лопушня.
 • 3, 9 мільйона гривень з дорожнього фонду на капітальний ремонт «малої об’їзної» в Рогатині. Також вдалось отримати фінансування (50 млн грн) на ремонт Окружної дороги Калуша.
 • 30 млн гривень на ремонт дороги Новиця–Середній Угринів до рідного села Степана Бандери.
 • Велике будівництво мостів. Відбудова моста через річку Чечва (25 млн грн), відбудова моста-довгобуду в селі Сівка-Войнилівська (понад 44 млн грн), капітальний ремонт моста з трьома смугами через річку Луква у селі Боднарів (понад 88 млн грн).
 • За 2 роки на добудову спорткомплексу в Новиці залучили 28,7 млн гривень.
 • Впродовж двох років системно Едуард Прощук залучає фінансування на медичне обладнання для лікарень 85 округу. Зокрема, весною в Калуській міській лікарні та Калуській районній центральній лікарні встановили системи централізованої подачі кисню.

«Бачити результат роботи – це бачити, як цього року освітні об'єкти, дорожня інфраструктура та медицина отримали фінансування з держбюджету і видозмінюються. Для мене дуже цінно, що можу бути корисним для свого округу. Дуже радію, що разом з командою нам вдалось проробити таку роботу і наші громади покращуються. Впевнений, що вдасться зробити ще більше», – зауважує Едуард Прощук.

Також депутату від Калущини вдалось на рівні Уряду привернути увагу до ситуації в Калуському гірничо-промисловому районі та добитись виїзду на Прикарпаття міжвідомчої комісії Міндовкілля та Екологічного комітету ВРУ. Є домовленість про комплексний моніторинг Домбровського кар'єру, який розпочнеться вже в цьому році. Дворічна програма моніторингу Івано-Франківського національного університету нафти й газу буде профінансована. Фахівці отримають дані й зрозуміють, який ряд рішень треба реалізовувати.

Крім того, в цьому році Едуард Прощук став ініціатором проведення благодійного вечора «Квітка Єдності». На благодійному вечорі у Вістовій вдалось зібрати навіть більше потрібної суми на медичне обладнання для Калуської ЦРЛ. Як результат придбали заявлене попередньо та додаткове обладнання: електрокардіографічну стрес-тест систему з велоергометром та електрокардіографічний реєстратор.

«Це чудова соціальна ініціатива, щоб об’єднати однодумців навколо збору коштів для благих справ. В планах провести цього року схожий захід і на Рогатинщині», – прокоментував народний депутат Едуард Прощук.

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2023 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!