Залишити звернення
24 липня
Едуард Прощук про прийняті в Парламенті законопроекти у сфері екології

Під час останнього пленарного тижня роботи Верховної Ради України народні депутати розглянули ряд важливих в сфері екології законопроектів.

Народний депутат від Калущини Едуард Прощук розповів як пройшло позачергове засідання і, зокрема, які законопроекти депутати прийняли в першому читанні:

  • Законопроект № 3091 «Про державний екологічний контроль». Реформа є, і новій екологічній інспекції — бути. З чітко визначеними обов’язками й повноваженнями;
  • Законопроект про збереження лісів № 5650. Він ускладнює зміну цільового призначення земельних ділянок лісогосподарського призначення, спрощує й стимулює насадження лісів, встановлює правові та організаційні засади для збереження лісів.
  • № 5339, який вдосконалює механізм державного регулювання викидів забруднюючих речовин в атмосферу.

Також проголосували законопроект № 2351 про імплементацію директиви ЄС у сфері охорони тварин й рослин, який посилює кримінальну та адміністративну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами й забороняє:

  • пропаганду жорстокого поводження з тваринами;
  • фотографування з дикими тваринами;
  • жебракування з тваринами й багато іншого.

Як зазначає Едуард Прощук, парламент не підтримав важливий законопроекти про Смарагдову мережу та про зменшення промислового забруднення та запобігання, зменшення й контроль забруднення.

«Будемо з колегами допрацьовувати ці напрямки та актуалізовувати теми. Маємо бути єдині в питаннях збереження довкілля. Адже боротьба за якісну воду, за чисте повітря, за густі ліси — це про наш спосіб життя. А ще про раціональне використання природних ресурсів, про сортування сміття та персональну відповідальність. Дані законопроекти — це кроки в напрямку впровадження європейських цінностей і стандартів для захисту навколишнього середовища в Україні», — наголошує Едуард Прощук.

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2023 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!