Залишити звернення
28 вересня
Народний депутат Едуард Прощук: «Працюємо в турборежимі, щоб швидко впровадити якісні зміни»

Виборчий округ 85 з центром в місті Калуш у Верховній Раді представляє народний депутат Едуард Прощук від політичної партії «Слуга народу». Він переміг на позачергових виборах до парламенту. Про перемогу та перші кроки в парламенті народний депутат Едуард Прощук розповів в інтерв’ю.

– Що вас спонукало йти на вибори?

– Я бачив, що в суспільстві великий запит на зміни в країні, тому вирішив долучитись до цих процесів. Мене підтримала родина, що було дуже важливим. Я усвідомлюю, що доведеться вийти з певної зони комфорту, але важливі справи по-іншому не робляться. Перезавантаження влади, яке відбулося, дає можливість у державі впровадити зміни.

– Як можете пояснити свій успіх на виборах, адже довелося вступати у боротьбу з тими, хто щедро засівав округ та мав досвід виборчих баталій?

– Перш за все, я вдячний всім, хто голосував за мене та підтримав. Вірю, що ми достукалися до сердець людей, які хочуть змін та розвинуту й сильну країну. «Гречкосії не пройшли» – людям вже набридли обіцянки старих політиків. Ми запропонували щось нове – це чесність! Щиро та відповідально спілкувалися під час кампанії. Я – місцевий, і я знаю, які є проблеми в регіоні. Результат виборів – це оцінка людей. Такий кредит довіри для мене є дуже почесним і зобов'язує його виправдати.

– Як оцінюєте виборчу кампанію? Щоб змінили б у виборчому законодавству?

– Це безцінний досвід, зважаючи, що компанія була досить стисла і вперше парламентські вибори відбулися влітку. Я як спортсмен і підприємець завжди мав за правило працювати на результат, і знаю, як досягати поставлених цілей.

Ще під час виборчої кампанії говорив, що потрібно забирати мажоритарну систему і впроваджувати лише відкриті виборчі списки, адже мажоритарка – це просто битва ресурсів.

– На зустрічах з людьми до виборів і після обрання, що найбільше вразило?

– Люди говорять про необхідність змін, про побутові проблеми. Комуналка та ціни на продукти, зарплати й пенсії, виїзд за кордон, екологія – ці теми найчастіше обговорювалися на зустрічах.

– Над чим працюватимете у першу чергу?

– Звісно, над законопроектами. Є також низка пріоритетних для мене господарських питань. Зараз я продовжую їх вивчати та напрацьовую рішення. Найперше, це питання екології області – Домбровський кар’єр.

Питання розвитку інфраструктури регіону. В цьому напрямку ключове питання – це дороги. Також моя команда готує інвестиційну програму для Прикарпаття.

– Як побудована робота на окрузі?

– В окрузі працюють три мої громадські приймальні: в Калуші, Рогатині та селі Крилос. Прийом громадян проводять помічники та волонтери.

В Калуші приймальня народного депутата працює за адресою: площа Героїв, буд. 9/2. Графік роботи: вівторок, четвер з 9.00 до 18.00, субота – з 9.00 до 16.00. Обідня перерва з 13.00 до 14.00. Прийом громадян проводиться у четвер з 10.00 до 14.00.

У Рогатині приймальня працює з понеділка по п’ятницю з 8.30 до 17.30. Прийом громадян проводиться в середу з 13.00 до 16.00. Приймальня розташована на вул. Івана Франка, 1.

В селі Крилос Галицького району приймальня розташована за адресою: вул. Тараса Шевченка, 1 Б, працює в середу, субота з 9.00 до 18.00. Прийом громадян: середа з 10.00 до 12.00.

– З якими питаннями найчастіше звертаються люди?

– Наразі, найчастіше мешканці звертаються саме з питаннями щодо ремонту доріг. Дороги – наше слабке місце, особливо в сільській місцевості.

Щоразу, маючи нагоду, веду перемовини зі службами, які відповідають за ремонт доріг. Цікавлюся, як ремонтують дороги у населених пунктах округу.

Також є кілька звернень від дошкільних закладів освіти та шкіл про необхідність проведення поточних ремонтів, оновлення шкільних меблів тощо. Всі запити опрацьовуємо і почергово беремося вирішувати.

Слідкую з допомогою волонтерів та активістів за виконанням робіт за державні кошти. Чесно кажучи, роботи багато в парламенті та на окрузі. Частково про зроблене інформую на своїй офіційній сторінці в Facebook.

– Що спонукало обрати саме екологічний комітет?

– В мене є попередні напрацювання, які потрібно реалізовувати. Екологія – це наше з вами повсякденне життя. Що ми їмо, чим дихаємо та яку воду п’ємо. Забуваючи про захист екології, ми забуваємо про здоров’я дітей.

Також я увійшов до підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів. На жаль, за попередні роки, як і у багатьох інших сферах, старим політикам у сфері еклогії немає чим похвалитися.

– Чим найбільше запам'яталися перші робочі тижні в статусі народного депутата?

– Ми працюємо в турборежимі, щоб впровадити якісні зміни якнайшвидше. За перші тижні у Верховній Раді ухвалили закони, які є фундаментом реальних змін, економічного зростання, розвитку, боротьби з корупцією в країні.

Практично в перший день роботи скасували депутатську недоторканність. 20 років це обіцяли зробити старі політики, а ми зробили за кілька днів. У першому читанні ухвалили низку революційних кроків – це імпічмент президента, скорочення кількості депутатів. І це лише початок.

– Які стосунки склалися із колегами, зокрема із інших фракцій?

– Робочі стосунки, серед колег з фракції є багато однодумців. Є порозуміння з колегами з інших фракцій, зокрема "ЄС", "Батьківщина", "Голос".

– Де проживаєте у столиці? Чи переїхала ваша сім'я до Києва?

– У мене немає власного житла в Києві, наразі живу у готелі. Про переїзд подумаємо трохи згодом, якщо буде така потреба. Намагаюсь приділити час сім’ї, коли працюю на окрузі та проводити з рідними вільні дні, коли немає роботи у парламенті й комітетах.

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2024 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!