Залишити звернення
20 липня
Едуард Прощук про останній тиждень п'ятої сесії ВРУ

Впродовж останнього пленарного тижня роботи п'ятої сесії Верховної Ради України депутати розглянули чимало законопроектів на тему врегулювання підприємницької діяльності, податкових питань, реформи Децентралізації, судової системи, екології та економіки.

«П'ята сесія видалась досить продуктивною. Нам вдалось напрацювати та прийняти ряд важливих законів, які потрібні для продовження роботи багатьох реформ й працюватимуть на покращенням умов життя українців», – підсумував Едуард Прощук.

Народний депутат від Калущини Едуард Прощук розповів про основні з них:

  • У першому читанні проголосували законопроект про вдосконалення діяльності Антимонопольного комітету України, №5431, який спрямований на посилення повноважень Антимонопольного комітету, щоб ефективно розслідувати порушення законодавства про захист економічної конкуренції.
  • Прийнятий закон Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності (№3822) Він врегульовує процедурні питання перетворення Укроборонпрому на акціонерне товариство, а державних підприємств, які входять до складу концерну, на господарські товариства. Це сприятиме формуванню підвищення конкурентоспроможності підприємств оборонно-промислового комплексу держвласності, створюватиме умови для залучення інвестицій в оборонно-промисловий комплекс.
  • Ухвалили законопроєкт №4535 Про розвиток інституту старост. Він продовжує реформу Децентралізації та вдосконалює структуру місцевого самоврядування. З прийняттям нового Виборчого кодексу, староста – посадова особа виконавчих комітетів сільських, селищних та міських рад.
  • Прийняли закон (№5068) "Про внесення змін до деяких законів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя". Удосконалено порядок призначення на посади членів Вищої ради правосуддя для практичної реалізації принципу верховенства права. Закон спрямований для підвищення рівня суспільної довіри до органів судової влади.
  • Проголосували Закон №5440, який забезпечує недопущення зупинки торгівлі органічною продукцією на території України.
  • Прийняли в першому читанні № 3091 «Про державний екологічний контроль». Реформа є, і новій екологічній інспекції — бути. З визначеними обов’язками та повноваженнями.
  • Законопроект про збереження лісів № 5650, який ускладнює зміну цільового призначення земельних ділянок лісогосподарського призначення, спрощує й стимулює насадження лісів, встановлює правові та організаційні засади для збереження лісів.
  • Прийнято Закон "Про стимулювання розвитку галузі екологічного транспорту в Україні"(№3476) Закон спрямований на стимулювання розвитку виробництва в Україні електромобілів, зарядних пристроїв, комплектуючих виробів до них.
  • Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Державного бюджету України на 2021 рік" щодо збільшення видатків на закупівлі, проектування та встановлення кисневих станцій". Пропонується збільшити на 800 млн грн обсяг бюджетних призначень МОЗ України;
  • Прийняли Закон "Про внесення зміни до статті 1 Закону України "Про чисельність Збройних Сил України" (№5558) Законом збільшено чисельність ЗСУ на 11 000 військовослужбовців. Тепер загальна чисельність Збройних Сил України становитиме 261000 осіб, серед яких 21 5000 військовослужбовців.

Також депутати підтримали перейменування Дня захисника України 14 жовтня, на День захисників та захисниць України. В ЗСУ проходять службу на рівні з чоловіками понад 30 тисяч українських жінок.

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2024 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!