Залишити звернення
1 липня
Екокомітет прийняв рішення за підсумками виїзного засідання на Прикарпатті

Екологічний комітет Верховної ради України прийняв рішення за підсумками виїзного засідання на Прикарпатті. Члени комітету напрацювали рекомендації для Міндовкілля, Фонду держмайна, Держводагентства та інших державних структур для попередження та вирішення наявної екологічної ситуації в регіоні.

Під час засідання 10-11 червня розглянули питання подолання техногенних катастроф на прикладі Калуського гірничо-промислового комплексу, Домбровського кар’єру, імплементації Протипаводкової директиви ЄС в українське законодавство та заслухали звіт Голови Держлісагенства України Юрія Болоховця.

"Вдячний колегам які заглибились в тему та зрозуміли всю важливість ситуації. Адже маємо не лише проблему регіонального характеру, а Всеукраїнського масштабу, і щонайгірше вона може нести транскордонний характер. Вірю, що наші напрацювання повинні спрацювати і вони є шляхом до вирішення важливих екологічних питань країни",- підкреслив народний депутат Едуард Прощук.

У рішення комітету врахували озвучені на постбрифінгу рекомендації Едуарда Прощука:

  • звернутися до РНБО щодо контролю над ситуацією в Калуському гірничо-промисловому районі,
  • до Кабміну щодо сприяння роботи Міжвідомчої комісії Міндовкілля,
  • включити кошти в держбюджет на 2022 рік та інші враховані до рішення.

Та доповнили рішення наступними рекомендаціями:

  • Міндовкіллю з Івано-Франківською ОДА, Держводагентством та ДСНС України розробити й реалізувати програму невідкладних робіт з ліквідації наслідків діяльності Калуського гірничо-промислового комплексу;
  • Фонду держмайна проаналізувати діяльність ВАТ «Оріана» за період існування та при необхідності, провести службове розслідування щодо ефективності управління;
  • Держводагентству забезпечити моніторинг вод Дністра;
  • Івано-Франківській ОДА разом з ДСНС України у 2-у півріччі 2021 року провести командно-штабні навчання з ліквідації можливих надзвичайних ситуацій на території гірничо-промислового комплексу;
  • Калуській РДА розробити плани реагування на надзвичайні ситуації, які можуть виникнути на території Калуського гірничо-промислового комплексу;
  • Калуській міській раді розробити та затвердити план реагування на надзвичайну ситуацію, пов’язану з проривом ґрунтових або паводкових вод в Домбровський кар’єр.

До 1 жовтня всі вищезгадані структури мають поінформувати Екологічний комітет про стан виконання рекомендацій.

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2024 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!