Залишити звернення
25 жовтня
Едуард Прощук ініціює візит нардепів на Домбровський кар’єр

На Прикарпатті відбувся круглий стіл щодо ситуації на території Калуського гірничо-промислового району. Йшлося про ситуацію на Домбровському кар'єрі та стан хвостосховищ. Захід відбувся за участі народного депутата Едуарда Прощука, голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Дениса Шмигаля, фахівців галузі та громадських активістів.

Фахівці з України та Німеччини розповіли про дослідження, які провели з 2008 по 2017 роки. Наразі дослідники зазначають, що рівень розсолів в кар'єрі сягнув 282,78 метра, до борту залишилося 15 метрів. За словами фахівців, щороку води додається.

«Найближчим часом ми організуємо поїздку на локацію членів комітету екологічної політики та природокористування, щоб побачити масштаби проблематики та спільно напрацювати шляхи вирішення проблеми на рівні Парламенту й Уряду», – зазначив Едуард Прощук.

Народний депутат наголосив, що для ефективної роботи важливо провести моніторинг й створити робочу групу.

Від борту Домбровського кар'єра до Дністра залишилось 22,5 км, до Лімниці – 3,8 км, тож можливе перетікання розсолів в гальковий горизонт в Лімницю, а звідти – у Дністер. Також витік розсолів із хвостосховища та солевідвалів забруднюють води та ґрунти. Фахівці наголосили, що в найближчі кілька років Лімниці нічого не загрожує, однак відкладати вирішення цієї ситуації не варто.

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2024 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!