Залишити звернення
7 червня
10 - 11 червня відбудеться виїзне засідання екологічного комітету щодо ситуації в Калуському гірничо-промисловому районі

10 - 11 червня на Прикарпатті відбудеться виїзне засідання екологічного комітету Верховної Ради України. Однією з тем розгляду є екологічна ситуація в Калуському гірничо-промисловому районі, зокрема, на Домбровському кар’єрі.

Після зупинки робіт з видобування калійної солі, Домбровський кар’єр став переповнений небезпечними відходами та солями. Тут зберігаються величезні об’єми відходів колишніх калійного та магнієвого заводів. Розсоли просочуються, витікають і становлять загрозу транскордонного характеру, через яку цілий регіон назавжди може залишитись без питної води. Винесення солей річками Сівка та Лімниця може призвести до забруднення солями й канцерогенами річки Дністер – спільної водної артерії України та Республіки Молдова.

На фото хвостосховище Домбровського кар’єру та солі.

За словами народного депутата від Калущини Едуарда Прощука, депутати розглядають варіант звернення з приводу загрози екологічного лиха до Ради національної безпеки України.

Нагадаємо, у травні, за зверненням члена екологічного комітету Едуарда Прощука, Міністр захисту довкілля Роман Абрамовський підписав розпорядження про створення міжвідомчої комісії для вивчення ситуаціх на Домбровському кар’єрі. До складу комісії, крім Міндовкілля увійшли представники ДСНС, Мінфіну, Фонду держмайна, Держводагентства, представники Івано-Франківської ОДА, екоорганізацій і місцеві екологи.

27 травня відбулось виїзне засідання Міжвідомчої комісії по Домбровському кар’єру на Прикарпатті. Комісія проаналізує й вивчить отримані матеріали від усіх структур, юридичну площину тощо. За результатами, оголосить єдине рішення і алгоритм дій для вирішення ситуації.

Едуард Прощук у соцмережах:

Facebook

Instagram

Контакти прес-служби:

+380 66 468 102

+380 96 728 0432

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2023 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!