Залишити звернення
28 травня
Міжвідомча комісія працює над єдиним алгоритмом дій вирішення проблеми Домбровського кар'єру

У четвер, 27 травня, на Прикарпатті відбулось перше засідання Міжвідомчої комісії Міністерства захисту довкілля з питань екологічної ситуації на Домбровському кар‘єрі, адже існує загроза екологічного лиха транскордонного характеру. Комісію створили за зверненням народного депутат України, члена екологічного комітету Едуарда Прощука.

Розпочала роботу комісія з виїзду на Домбровський кар'єр та хвостосховище, щоб наглядно побачити масштаби екологічного лиха. Опісля продовжили роботу заслухавши представників усіх структур.

«Проблема Домбровського кар’єру не нова, і щороку ситуація погіршується. Тому потрібно напрацьовувати механіку й кроки системної роботи. Треба розуміти: проблема Калуського гірничо-промислового району загрожує не лише Україні, а має транскордонний характер, адже прісною водою з Дністра користується й сусідня Молдова.Ситуація сьогодні вкрай небезпечна – це питання життя і здоров'я людей. Тому розглядаємо варіант звернення щодо цього до Ради національної безпеки України», – наголошує Едуард Прощук.

Відтак, голова всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко зазначає, за 5-7 років цілий регіон може залишитися без питної води назавжди.

За словами народного депутата від Калущини Едуарда Прощука, важливо, що таки вдалось організувати майданчик для комунікації представників законодавчої і виконавчої гілок влади, фахівців-екологів та громадськості і об’єднати всіх навколо екологічної проблеми Домбровського кар’єру.

Надалі комісія проаналізує і вивчить отримані матеріали від усіх структур, юридичну площину та додаткові матеріали. Відтак, оголосить єдине рішення і алгоритм дій та почне реалізовувати прийняті рішення.

«Проблемі десяток років, ми розуміємо, що потрібно діяти, але найперше треба зрозуміти до кінця ситуацію. Скласти інформацію, яку надали фрагментарно і вийти з одним баченням. Нам усім треба трішки часу, зараз ми не до кінця розуміємо юридичну ситуацію», – підкреслює голова міжвідомчої комісії, заступник міністра довкілля Роман Шахматенко.

Нагадаємо, народний депутат з Калущини Едуард Прощук другий рік поспіль працює над вирішенням проблем Домбровського кар'єру та звертається з цього приводу до уряду, міністерств та президента.

Після чергових звернень Едуарда Прощука, на початку травня Міністр захисту довкілля Роман Абрамовський підписав розпорядження про створення міжвідомчої комісії по Домбровському кар’єрі. Очолив її заступник міністра захисту довкілля та природокористування Роман Шахматенко.

До складу комісії, крім Міндовкілля увійшли представники ДСНС, Мінфіну, Фонду держмайна, Держводагентства та особисто Едуард Прощук.

Також до комісії включили представників Івано-Франківської ОДА, екоорганізацій, зокрема «Всеукраїнської екологічної ліги» і місцевих екологів інституту нафти і газу та інституту галургії.

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2024 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!