Залишити звернення
20 травня
Едуард Прощук: 9-12 червня відбудеться виїзне засідання Екологічного комітету на Домбровський кар'єр

9-12 червня відбудеться виїзне засідання Екологічного комітету на Домбровський кар'єр, а попередньо 26-27 травня у Калуші на території гірничо-промислового району працюватиме міжвідомча комісія Верховної ради.

Як повідомив на брифінгу народний депутат від Калущини Едуард Прощук, під час засідання екокомітету депутати прийняли рішення про виїзне засідання на Домбровський кар'єр у червні.

Засідання екокомітету за участі народних депутатів Верховної ради відбудеться з 9 по 12 червня. Також в програмі засідання звіт голови Державного лісового агентства.

Як зауважив народний депутат від Калущини Едуард Прощук, це вкрай необхідний крок, адже ситуація щороку на кар'єрі погіршується. В кар’єрі зберігаються величезні об’єми відходів колишніх калійного та магнієвого заводів. Розсоли просочуються, витікають і становлять загрозу для запасів питної води в регіоні.

«Дуже важливо, що нам вдалось спланувати виїзне засідання на Домбровський кар'єр. Вірю, що зможемо напрацювати ряд рішень, які необхідні, щоб зрушити питання з місця і продовжити роботу над ним», – наголошує Едуард Прощук.

Нагадаємо, Едуард Прощук ще в минулому році неодноразово анонсував про виїзне засідання на Домбровський кар'єр. Захід включили у графік роботи екокомітету, активно тривала підготовка, але через пандемію СOVID-19 та посилення карантинних заходів не змогли запрошувати колег з різних областей на Прикарпаття й проводити засідання.

Тоді, щоб продовжити роботу над питанням депутати екокомітету, за наполяганням Едуарда Прощука, вирішили створити робочу групу з напрацювання невідкладних заходів щодо моніторингу техногенно-екологічного стану на території Калуського гірничопромислового району. Моніторинг дасть можливість моделювати розвиток ситуації на кар’єрі. На ці роботи з програми Міндовкілля «Здійснення природоохоронних заходів, зокрема покращення довкілля» для університету нафти і газу потрібно виділити 2,3 мільйони гривень.

Також, минулого тижня Міністр захисту довкілля Роман Абрамовський підписав розпорядження про створення міжвідомчої комісії по Домбровському кар’єрі. До складу комісії, крім Міндовкілля, увійдуть представники ДСНС, Мінфіну, Фонду Держмайна, Держводагентство та особисто Едуард Прощук.

Народний депутат наполіг, щоб до комісії включили також представників Івано-Франківської ОДА, екоорганізацій і місцевих екологів та щоб комісія виїхала для проведення першого засідання в Калуш.

Так і сталось. 26-27 травня міжвідомча комісія дослідить нинішній стан Калуського гірничо-промислового району та дасть висновок про необхідність діяти і вирішувати ситуацію, а не лише спостерігати, як це відбувається зараз.

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2023 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!