Залишити звернення
14 квітня
Едуард Прощук на брифінгу щодо Домбровського кар'єру

Народний депутат від Калущини Едуард Прощук під час брифінгу у Верховній Раді вкотре публічно підняв питання Домбровського кар'єру та надзвичайної екологічної ситуації в Калуському гірничо-промисловому районі.

Едуард Прощук з 2019 року активно працює над цим питанням з екологами, місцевою й обласною владою, представниками Івано-Франківського університету нафти й газу та в робочій групі, створеній комітетом з питань екології та природокористування Верховної Ради.

«За словами фахівців, ситуація на Домбровському кар'єрі з кожним роком ускладнюється. А ще гіршим є те, що не проводиться системний аналіз та моніторинг – і ми не маємо актуальних даних про ситуацію сьогодні», — відзначає Едуард Прощук.

Як відомо, в кар’єрі зберігаються величезні об’єми відходів колишніх калійного та магнієвого заводів. Розсоли просочуються, витікають і можуть становити загрозу для запасів питної води в регіоні. Саме тому народний депутат наголошує на важливості запровадження системного моніторингу, який готові проводити фахівці з Івано-Франківського університету нафти й газу. Запит на фінансування та обґрунтування необхідності проведення моніторингу вже направлений у профільне міністерство.

Едуард Прощук зауважує, у держбюджеті на 2021 рік на програму Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України «Здійснення природоохоронних заходів, зокрема покращення довкілля» передбачено майже 65 млн грн. Фінансовий запит на проведення моніторингу Домбровського кар’єру у 2021 році становить 2,3 млн гривень.

«Дуже сподіваюсь, що Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України та Міністр Роман Абрамовський задовільнить запит університету нафти й газу щодо фінансування моніторингу Калуського гірничо-промислового району», — резюмує Едуард Прощук.

Крім того, народний депутат направив відповідне звернення на Президента України Володимира Зеленського та Прем'єр міністра Дениса Шмигаля, щоби привернути увагу вищого керівництва держави до екологічного лиха транскордонного характеру, яким є ситуація в Калуському гірничо-промисловому комплексі.

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2024 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!