Залишити звернення
19 березня
ДСНС і Водагентство відзвітували про готовність до можливих сезонних підтоплень

Сьогодні, 19 березня, відбулось чергове засідання підкомітету з питань раціонального використання водних ресурсів та моніторингу навколишнього природного середовища, головою якого є народний депутат з Калущини Едуард Прощук.

Народні депутати заслухали виступи представників ДСНС України та Державного агентства водних ресурсів України щодо льодоходів та готовності до можливих сезонних підтоплень.

Після засідання Едуард Прощук резюмував зі слів відповідальних відомств, що весняне водопілля звичайне явище і загрози надзвичайних ситуацій немає, але рятувальники тримають руку на пульсі, адже:

  • Були випадки виходу води на заплаву і підтоплення сільськогосподарських угідь в прирічкових селах в Волинській і Львівській областях
  • Ймовірні нетривалі затоплення берегів, прируслових територій, вихід води на заплави, особливо, в Прип’яті, в Київській та Чернігівській областях.
  • В Карпатах у зв’язку із березневим снігом можливе підвищення рівня води в річках. В свою чергу у Водагентстві зазначають, що оптимістичний прогноз може зіпсувати попередження синоптиків про опади, тому готуються до можливих паводків та щодня проводять моніторинги й інформування щодо наявної ситуації.
  • У Водагентстві додали, що оптимістичний прогноз може зіпсувати попередження синоптиків про опади, тому вони готуються до можливих паводків та щодня проводять моніторинги й інформування щодо наявної ситуації.

Під час засідання також розглянули зміни до Водного кодексу України. Зокрема народні обранці уточнили перелік первинних водокористувачів законопроекту №3969 до другого читання.

Нагадаємо, законопроект деталізує саме визначення водокористувачів й урегульовує умови використання води з каналів, водогосподарських систем і водогонів.

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2024 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!