Залишити звернення
11 березня
Екологічний комітет затвердив текст законопроекту про промислове забруднення. На черзі повторне перше читання у ВРУ.

У середу, 10 березня, на засіданні екологічного комітету серед іншого депутати затвердили текст законопроекту № 4167 Про промислове забруднення. Мета його – зменшення, запобігання та контроль викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, навколишнє середовище, стічні води тощо.

16 лютого Верховна Рада України не підтримала законопроект №4167 у першому читанні та відправила його на доопрацювання в екологічний комітет.

«Загалом ми отримали й опрацювали понад 150 пропозицій та рекомендацій. Доопрацьований законопроект передбачає впровадження інтегрованих підходів у питаннях дозвільної діяльності та контролю у сфері промислового забруднення на основі Директиви 2010/75/ЄС про промислові викиди», – зазначає народний депутат Едуард Прощук.

Екокомітет доопрацьовав законопроект відповідно до отриманих пропозицій та рекомендацій від депутатів, Головного науково експертного управління, НАЗК, комітету з питань Євроінтеграції, Антикорупційного комітету та пропозицій громадських організацій.

«Затверджений текст законопроекту про промислове забруднення передбачає впровадження поняття «інтегрований довкільний дозвіл», видачу інтегрованого дозволу для підприємств окремих видів діяльності, моніторинг викидів та контроль суб’єктів господарювання, які отримали цей дозвіл», – додає народний депутат Едуард Прощук.

Нагадаємо, законопроект № 4167 «Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення» передбачає:

• забезпечення високого рівня захисту довкілля шляхом впровадження інтегрованого дозволу;

• визначення видів діяльності, які вимагають інтегрованого дозволу;

• вимог щодо застосування найкращих доступних технологій та методів управління;

• моніторингу викидів та контролю суб’єктів господарювання, які отримали інтегрований дозвіл.

Члени екологічного комітету підтримали та рекомендували розглянути законопроект на повторному першому читанні на сесії ВРУ.

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2024 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!