Залишити звернення
2 березня
Президент підписав закон «Про посилення захисту лісів» співавторства народного депутата Едуарда Прощука

2 березня, набув чинності важливий для збереження екосистеми закон Про посилення захисту лісів та відповідальності за порушення вимог пожежної безпеки.

Закон за співавторства народного депутат Едуарда Прощука покликаний мінімізувати кількість та масштаби пожеж в екосистемах. Щороку площа пожеж в лісах України складає понад 10 тисяч га.

Народний депутат з Калущини Едуард Прощук неодноразово наголошував, що важливо якнайшвидше прийняти цей законопроект, щоб весною він уже діяв. Адже саме в цей період відбувається найбільше лісових пожеж, підпалів трави.

«Закон дуже на часі! Адже вже весна – час, коли люди починають впорядковувати свої земельні ділянки та прибудинкові території. Прошу кожного відповідально ставитись до навколишнього середовища, не займатись випалюванням трави на полях чи своїх подвір’ях. Це може призвести до страшних екологічних наслідків, а ще за це передбачені чималі штрафи. Вдячний колегам-депутатам, екокомітету, та активістам за відстоювання цього Закону», – зауважує Едуард Прощук.

Закон № 3526 забороняє:

  • знищувати або пошкоджувати рослинність, випалювати суху рослинність або її залишки на землях водного фонду, у тому числі у прибережних захисних смугах та на островах;
  • надає повноваження органам Національної поліції розглядати справи про порушення правил пожежної безпеки в лісах і під час сільськогосподарських робіт;
  • розширює коло відповідальних осіб, які підпадатимуть під протоколи про адміністративні правопорушення у цій сфері;
  • покладає обов’язки щодо запобігання випалювання сухої рослинності й відповідальність за порушення правил пожежної безпеки у тому числі й на власників й орендарів територій та об’єктів.

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2024 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!