Залишити звернення
24 лютого
Законопроект про посилення захисту лісів та запобігання пожежам проголосований, готується до підпису президента

Верховна Рада проголосувала в цілому законопроект про посилення захисту лісів (№3526), яким посилюють захист лісів і природних екосистем, у тому числі від пожеж на землях лісового і водного фонду, торфовищах й на землях інших категорій, також посилюється відповідальність за порушення у цій сфері.

Співавтор законопроекту, народний депутат з Калущини Едуард Прощук неодноразово наголошував, що важливо якнайшвидше прийняти цей законопроект, щоб весною він уже діяв. Адже саме в цей період відбувається найбільше лісових пожеж, підпалів трави на полях, які завдають непоправного лиха природі та навколишньому середовищу.

«Щороку площа пожеж в лісах України складає понад 10 тисяч га, тому критично важливо, щоб цей закон якнайшвидше почав діяти. Зараз чекаємо на підпис президента. Вдячний екоактивістам, зоозахисникам, колегам-депутатам й усім, хто долучився до створення й адвокації цього законопроекту у Верховній раді», – додав народний депутат Едуард Прощук.

Законопроект № 3526 про посилення захисту лісів забороняє:

- знищувати або пошкоджувати рослинність, випалювати суху рослинність або її залишки на землях водного фонду, у тому числі у прибережних захисних смугах та на островах;

- надає повноваження органам Національної поліції розглядати справи про порушення правил пожежної безпеки в лісах і під час сільськогосподарських робіт;

- розширює коло відповідальних осіб, які підпадатимуть під протоколи про адміністративні правопорушення у цій сфері;

- покладає обов’язки щодо запобігання випалювання сухої рослинності й відповідальність за порушення правил пожежної безпеки у тому числі й на власників й орендарів територій та об’єктів.

Крім того, за випалювання сухої трави відтепер відповідатимуть окремо власники та орендарі земельних ділянок.

Нагадаємо, зараз законопроект перебуває на етапі підпису президента України.

Довідка про Едуарда Прощука:

Едуард Прощук – народний депутат Верховної Ради України дев’ятого демократичного скликання по 85 округу (Калуський, Рогатинський район та частина Галицького). Член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член підкомітетів з питань поводження з відходами, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів.

Президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018 року – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Контакти прес-служби: +380 96 728 0432
[email protected]
Авторське право © 2020-2024 Народний депутат України — Прощук Едуард Петрович. Всі права захищено.
+
Підписуйся та дізнавайся про новини першим!